Chwalińska i Kawa wystąpią w Wimbledonie! Polskie tenisistki w komplecie

Aktualizacja: 4 lip 2022, 20:47
23 cze 2022, 18:28

Katarzyna Kawa zagra na kortach wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka wygrała z Leolią Jeanjean 7:5, 6:2 w finale eliminacji do turnieju głównego. W imprezie wystąpi również Maja Chwalińska, która pokonała Coco Vandeweghe (3:6, 6:3, 6:4). Tym samym w zawodach zobaczymy komplet polskich tenisistek.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Katarzyna Kawa z pewnym awansem

Katarzyna Kawa rozpoczęła mecz z Leolią Jeanjean od bardzo wyrównanej gry. Obu zawodniczkom zależało, żeby nie stracić własnego podania. W szóstym gemie premierowej odsłony Francuzka jednak przełamała polską tenisistkę. Kawa prędko to odrobiła, a pod koniec tej partii zdobyła break pointa i zamknęła seta wynikiem 7:5.

Druga część pojedynku to już popis świetnego tenisa Polki, która całkowicie przejęła inicjatywę na korcie. Od stanu 1:1 nasza rodaczka zwyciężyła trzy gemy z rzędu, po czym jasne stało się, że zawodniczka urodzona w Krynicy-Zdroju nie wypuści triumfu z rąk. Tak też się wydarzyło. Kawa wygrała tę odsłonę 6:2 i awansowała do głównej drabinki Wimbledonu.

Chwalińska wyeliminowała Vandeweghe

Maja Chwalińska miała sporo problemów z Coco Vandeweghe w odsłonie otwierającej mecz. Wprawdzie Amerykance do wygrania tej partii 6:3 wystarczyło zaledwie jedno przełamanie, ale to właśnie ona zdecydowanie przeważała na korcie. Podczas drugiego seta w Polkę wstąpiło nowe życie. 20-latka coraz częściej dochodziła do głosu i zwyciężyła partię 6:3.

W decydującej części rywalizacji tenisistki toczyły wymiany gem za gem i każda z nich mocno pilnowała swojego serwisu. Wreszcie w dziewiątym gemie trzeciej odsłony Chwalińska wykorzystała break pointa i stanęła przed szansą zakończenia starcia przy własnym podaniu. Tak też uczyniła, przy drugim meczbolu i wywalczyła awans do najbardziej prestiżowego turnieju wielkoszlemowego na kortach Wimbledonu.

Oprócz Katarzyny Kawy i Mai Chwalińskiej, w drabince głównej Wimbledonu zobaczymy jeszcze trzy Polki: Igę Świątek, Magdę Linette oraz Magdalenę Fręch.

Iga Świątek najmłodszą „1” Wimbledonu od dekady. Hurkacz z numerem „7”