Wszystkie mecze siatkarek w 2023 roku. Terminarz reprezentacji Polski

Aktualizacja: 2 sie 2023, 12:49
25 maj 2023, 14:50

Reprezentacja Polski siatkarek sezon 2023 rozpocznie od zmagań Ligi Narodów. Pierwszy mecz w tych rozgrywkach rozegra już na przełomie maja i czerwca w  Turcji. Nie jest to jedyna wielka impreza, w której udział  wezmą podopieczne Stavano Lavariniego. Biało-czerwone czekają również zmagania w mistrzostwach Europy, a także kwalifikacje do Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów. Kiedy i gdzie odbędzie się VNL 2023?

Polki wielkie zmagania siatkarskie rozpoczną już 30 maja. Wówczas biało-czerwone rozegrają pierwszy w ramach Ligi Narodów 2023. Rywalem, z którym przyjdzie się zmierzyć drużyny trenera Stefano Lavariniego na start, będzie Kanada. W kolejnych spotkaniach biało-czerwone siatkarki zagrają z reprezentacjami Włoch, Tajlandii oraz Serbii. Gospodarzem pierwszego turnieju Ligi Narodów będzie Antalya w Turcji.

Kolejny turniej z udziałem naszej reprezentacji zostanie rozegrany w Hongkongu. Biało-czerwone zmierzą się tam z Dominikaną, Turcją, Holandią oraz Chinami. Na koniec zmagania VNL 2023 przeniosą się do koreańskiego miasta Suwon. Tam Polki zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami, Bułgarią oraz Koreą Południową.

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarek zostanie rozegrany w amerykańskim Arlington (12–16 lipca). Zagrają w nim gospodynie całej imprezy oraz siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej.

Mistrzostwa Europy 2023. Polki o awans powalczą w grupie A

Drugim najważniejszym startem dla zawodniczek prowadzonych przez Stefano Lavariniego będą mistrzostwa Europy 2023. Ten turniej dla Polek rozpocznie się 18 sierpnia. Tytułu będą bronić Włoszki, które poprzednim finale pokonały Serbki. Trzecie miejsce zajęły wówczas Turczynki.

Czempionat Starego Kontynentu zorganizowany zostanie przez cztery kraje: Belgię, Włochy, Niemcy oraz Estonię. Biało-czerwone swoją fazę grupową rozegrają w Gandawie. Polki w grupie A trafiły na Belgię, Słowenię, Serbię, Ukrainę oraz Węgry.

Łącznie rozgrywki finałowe ME 2023 rozpoczną 24 zespoły, które skupione będą w czterech zbiorach. Po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy przejdą do fazy finałowej mistrzostw Europy. Ta odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 3 września.

Kwalifikacje olimpijskie. Polki zagrają w łódzkiej Atlas Arenie

Trzecimi najważniejszymi zawodami będą turnieje kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polska została gospodarzem jednego z nich. Dwa pozostałe odbędą się w Chinach oraz Japonii. W naszego kraju miastem gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego będzie Łódź i tamtejsza Atlas Arena.

Zasady kwalifikacji są proste. W każdym z turniejów weźmie udział po osiem reprezentacji narodowych. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Podopieczne Lavariniego o prawo gry we francuskiej stolicy powalczą z USA, Włochami, Niemcami, Tajlandią, Kolumbią, Koreą Południową i Słowenią.

Turniej z udziałem reprezentacji Polski kobiet odbędzie się w dniach 16-24 września. W pierwszym meczu nasze siatkarki zmierzą się ze Słowenią. Zmagania w swojej grupie zakończą natomiast potyczką z Włochami.

Terminarz najważniejszych siatkarskich spotkań w 2023 roku

Mecze Polek w Lidze Narodów 2023 siatkarek:

Antalya (Turcja):

30 maja: Polska – Kanada
1 czerwca: Polska – Włochy
2 czerwca: Polska – Tajlandia
3 czerwca: Polska – Serbia

Hongkong (Chiny):

13 czerwca: Polska – Dominikana
15 czerwca: Polska – Turcja
16 czerwca: Polska – Holandia
17 czerwca: Polska – Chiny

Suwon (Korea Południowa):

28 czerwca: Polska – Stany Zjednoczone
29 czerwca: Polska – Niemcy
30 czerwca: Polska – Bułgaria
2 lipca: Polska – Korea Południowa

Mecze Polek na mistrzostwach Europy 2023 siatkarek:

Faza grupowa – Gandawa (Belgia):

18 sierpnia: Polska – Słowenia
20 sierpnia: Polska – Węgry
21 sierpnia: Polska – Serbia
22 sierpnia: Polska – Belgia
24 sierpnia: Polska – Ukraina

Faza pucharowa:

27 i 28 sierpnia: 1/8 finału
30 sierpnia: ćwierćfinał
1 września: półfinał
3 września: mecz o 3. miejsce i finał

Mecze Polek we wrześniowych kwalifikacjach olimpijskich:

Turniej w Łodzi:

16 września: Polska – Słowenia
17 września: Polska – Korea Południowa
19 września: Polska – Kolumbia
20 września: Polska – Tajlandia
22 września: Polska – Niemcy
23 września: Polska – USA
24 września: Polska – Włochy

 

Co czeka siatkarzy w 2023 roku? Terminarz reprezentacji Polski

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA