PK w skokach narciarskich: Świetny konkurs Polaków! Dwóch Polaków na podium

Aktualizacja: 17 sty 2023, 13:46
9 lut 2020, 14:01

Norweg, Joacim Oedegaard Bjoereng wygrał niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Brotterrode. Na podium wskoczyło dwóch Polaków!

Liderem na półmetku zawodów był Joacim Oedegaard Bjoereng z Norwegii, który uzyskał 115,5 metra i prowadził z notą 122,1 pkt. 0,3 pkt mniej zgromadził Niemiec – Luca Roth (117,5 m).

W pierwszej serii bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski. Na 2. pozycji ex aequo z Rothem plasował się po skoku na 117 metrów Paweł Wąsek. Tuż za nim znajdował się Stefan Hula (115,5 m), zaś 12. był Maciej Kot (114,5 m).

W drugiej próbie Kot lądował 5 metrów bliżej, co zepchnęło go na 15. miejsce.

Znacznie lepiej spisali się Stefan Hula i Paweł Wąsek. Obaj nasi skoczkowie zajęli finalnie dwa miejsca na podium. Hula po próbie na 115,5 metrów uplasował się na 3. lokacie, zaś 111,5 metra dało Pawłowi Wąskowi 2. lokatę. Po wygraną sięgnął zaś prowadzący po pierwszej serii Bjoereng. Norweg uzyskał w finale 113,5 metra i wygrał z łączną notą 242,8 pkt. Najlepszy z Polaków stracił do triumfatora 4,9 pkt.

Awansu do finału nie wywalczyli jednak Adam Niżnik i Kacper Juroszek, którzy zajęli odpowiednio 31. i 35. miejsce.