Strona główna Kolarstwo Critérium du Dauphiné już na półmetku! Podsumowanie polskich występów

Critérium du Dauphiné już na półmetku! Podsumowanie polskich występów

0

Za nami 4 etapy tegorocznego „Delfinatu” sprawdzającego formę kolarzy przed Tour de France. Taka sama liczba odcinków jeszcze przed nami. Czas zatem przyjrzeć się jak prezentowali się dotychczas polscy kolarze.

W klasyfikacji generalnej najwyżej z naszych reprezentantów plasuje się Paweł Bernas. Zajmuje w niej 81. miejsce. Na razie zawodnik CCC Team nie zdołał zabłysnąć na żadnym etapie.

Kolejnym z Polaków jest Michał Kwiatkowski. W klasyfikacji generalnej zajmuje on 129. miejsce. Zawodnik Team INEOS miał dotychczas za zadanie pomagać liderowi zespołu. Jednak Christopher Froome doznał kontuzji i na następnych etapach już go nie zobaczymy. Nie wiemy jeszcze jaką teraz będzie miał rolę na trasie Michał Kwiatkowski.

Tomasz Marczyński z kolei zajmuje klasyfikacji generalnej 141. miejsce i również nie zdołał się wyróżnić na żadnym z minionych etapów.

Żadnego sukcesu etapowego nie zdołał osiągnąć nadal żaden kolarz CCC Team. W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany z polskiego zespołu jest Joseph Rosskopf, który plasuje się na 16. miejscu. W wyścigu nie bierze już za to udziału Riccardo Zoidl.

Komentarze