Strona główna Tenis Pozostałe Cykl ITF: Patrycja Polańska wygrywa drugi turniej!

Cykl ITF: Patrycja Polańska wygrywa drugi turniej!

0

18-letnia Patrycja Polańska wygrała drugi deblowy turniej rangi ITF z pulą nagród 10.000 $. Wraz z Anną Slovakovą z Czech wygrała zawody w tunezyjskim El-Kantaoui. 

Jest to jeden z największych sukcesów w karierze polskiej juniorki. Polańska wraz ze swoją 16-letnią partnerką deblową z Czech pokonały w meczu finałowym rumuńsko-hinduski duet Negreanu/Shroff 6:3, 2:6, 10:8. Polka w Tunezji przebywa od kilku tygodni, we wcześniejszych turniejach dochodziła do finału oraz ćwierćfinału. W każdym z nich partnerowała jej Slovakova.

Polka i Czeszka rozpoczęły turniej od zwycięstwa w dwóch setach nad szwajcarską parą Bandecchi/Rushiti. Jeszcze bardziej mogło cieszyć ćwierćfinałowe zwycięstwo Patrycji i Anny. Nastoletnie tenisistki pokonały 2:6, 7:5, 10:6 najwyżej rozstawione Lazarevą i Strakhovą. W półfinale do polsko-czeskiego duetu uśmiechnęło się szczęście, jedna z przeciwniczek nie mogła wyjść na kort, przez co rywalki były zmuszone oddać mecz walkoverem. W finale Polańska i Slovakova nie pozostawiły złudzeń rozstawionym z numerem czwartym przeciwniczkom.

Niestety nieco gorzej powiodło się Patrycji w grze pojedynczej. Polka przegrała już swój pierwszy mecz, na usprawiedliwienie można dodać, że pogromczynią była późniejsza triumfatorka całej imprezy. W przyszłym tygodniu nadarzy się okazja do rehabilitacji. Zawodniczka pochodząca z Zakopanego przeszła przez kwalifikacje i od wtorku będzie rywalizować w turnieju głównym.

Komentarze