Czech Cycling Tour: Paweł Franczak na podium 2 etapu

15 sie 2015, 09:15

Po bardzo dobrym występie Activejet w czasówce, w której drużyna zajęła 6 miejsce, dziś znów pięknie pojechał kolarz tej ekipy.

Na etapie liczącym 178 km z Ołomuńca do Unicova najszybszy był kolumbijczyk z grupy Ettix Fernando Gaviria, który nieznacznie pokonał finiszującego za nim Pawła Franczaka i Daniela Schorna z grupy Bora. Kolumbijczyk został nowym liderem wyścigu!

Lekko pofałdowany zwłaszcza w środkowej części etapu odcinek, przynajmniej w teorii nie miał wnieść zdecydowanych różnic w klasyfikacji generalnej. Tak jednak się nie stało. Nagły boczny wiatr spowodował, że wielu kolarzy w tym cała polska grupa CCC została w drugiej grupie zawodników i na mecie straciła niestety ponad 3 minuty. Na szczęście dla polskich kibiców prócz Pawła Franczaka przytomność umysłu zachowali między innymi Przemek Kasperkiewicz i Paweł Cieślik, którzy przyjechali odpowiednio na 10. i 13. miejscu.