Czerwonka i Szymański najlepsi w Polsce

Aktualizacja: 30 gru 2015, 21:59
30 gru 2015, 20:07

Natalia Czerwonka i Jan Szymański zwyciężyli w konkurencji wieloboju w Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Mistrzostwa rozegrano w Tomaszowie Mazowieckim.

Czerwonka wyprzedziła Luizę Złotkowską i Katarzynę Woźniak. Szymański stanął na podium wspólnie ze Zbigniewem Bródką i Piotrem Puszkarskim.

Klasyfikacja kobiet (w rywalizacji wielobojowej zwycięża zawodniczka i zawodnik z najmniejszą liczbą punktów):

3. Piotr Puszkarski 159,880 pkt.

W biegu na 3000 m kobiet mistrzynią Polski została Złotkowska, która wyprzedziła Czerwonkę i Urszulę Włodarczyk. Wśród mężczyzn na 1000 metrów zwyciężył Bródka przed Piotrem Michalskim i Arturem Nogalem. Na 5000 metrów rywali zdeklasował Szymański. Srebro zdobył Bródka, a brąz Adrian Wielgat.

W następnym tygodniu najlepsi Polscy panczeniści wezmą udział w Mistrzostwach Europy w Mińsku (9-10 stycznia).