Strona główna Kolarstwo Czterech Polaków pojedzie w Tour de France

Czterech Polaków pojedzie w Tour de France

0

Już 4 lipca rozpocznie się najsłynniejszy kolarski wyścig na świecie – Tour de France. W tegorocznej edycji na starcie zobaczymy czwórkę Polaków: Michała Kwiatkowskiego, Michała Gołasia, Rafała Majkę i Bartosza Huzarskiego.

Dwaj pierwsi to reprezentanci grupy Etixx-Quick Step, Majka to kolarz grupy Tinkoff Saxo, natomiast Bartosz Huzarski jeździ w grupie Bora-Argon.

Michał Kwiatkowski po raz kolejny będzie jednym z liderów swojej drużyny, powalczyć będzie mógł zwłaszcza na początku wyścigu. W tej fazie wyścigu kolarze będą mieli do pokonania etap jazdy indywidualnej na czas, etap brukowany czy też etap kończący się wspinaczką pod Mur de Huy. Takie okoliczności sprawiają, że mistrz świata może powalczyć o zwycięstwo etapowe, a także o koszulkę lidera wyścigu.

Klubowy kolega Kwiatkowskiego, Michał Gołaś jak co wyścig będzie pomocnikiem liderów. W ubiegły weekend zdobył srebrny medal mistrzostw Polski, co może dodać mu skrzydeł w rywalizacji w TdF. Kto wie, może pokusi się o niespodziankę.

Rafał Majka będzie towarzyszył w wysokich górach swojemu liderowi Alberto Contadorowi. Ubiegłoroczny zwycięzca dwóch etapów i klasyfikacji górskiej ma pomóc ustrzelić dublet Contadorowi. Hiszpan po wygraniu Giro d’Italia planuje zwyciężyć także w Tour de France.

Bartosz Huzarski swojej szansy zapewne szukać będzie w ucieczkach. Polak potrafi dobrze podjeżdżać pod górę, co w sprzyjających okolicznościach powinno pozwolić mu walczyć o czołowe miejsca na etapach.

Tour de France rozpocznie się 4 lipca w holenderskim Utrechcie, a zakończy 26 lipca, tradycyjnie w Paryżu.

Komentarze