Czy Djoković zagra na US Open? Przepisy USA wymagają szczepienia

11 lip 2022, 11:35

Bardzo możliwe, że Wimbledon był drugim i ostatnim wielkoszlemowym turniejem, w którym Novak Djoković mógł wziąć udział. Triumfator brytyjskiego klasyka prawdopodobnie nie będzie mógł wziąć udziału w US Open. Nowojorskie rozgrywki rozpoczną się 29 sierpnia.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Przepisy nie pozwalają Djokoviciowi na przyjazd do USA i występ w US Open

Brak szczepienia od początku pandemii COVID-19 regularnie krzyżuje plany serbskiemu tenisiście. Na początku roku musiał odpuścić udział w Australian Open, a teraz najprawdopodobniej opuści US Open. Obecnie Stany Zjednoczone wymagają, aby wszyscy obcokrajowcy przybywający do kraju byli zaszczepieni. Tylko ewentualna zmiana prawa w ciągu najbliższego miesiąca mogłaby sprawić, że Novak Djoković pojawi się na turnieju.

Nie jestem zaszczepiony i nie planuję tego robić. Jedyną dobrą wiadomością, jaką mógłbym usłyszeć, byłoby usunięcie obowiązku szczepienia lub tymczasowe zwolnieniepowiedział Djoković. Obecnie, aby otrzymać zieloną kartę na pobyt w USA konieczne jest szczepienie.

Po niedzielnym zwycięstwie z Nickiem Kyrgiosem w finale Wimbledonu, pojawia się mnóstwo głosów nawołujących do zmiany przepisów panujących za oceanem. Twitter zalewają wiadomości skierowane do prezydenta Joe Bidena. Głos w tej sprawie na antenie ESPN zabrał również John McEnroe. Były tenisista pochodzący z USA uważa, że Djoković powinien zostać dopuszczony do rywalizacji na kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

— Ci politycy za bardzo się wtrącają. Zrobili to w Australii. Niech ten facet przyjedzie i po zagra w USA. Dajcie spokój. To jest niedorzeczne… Ale to nie ja podejmuję te decyzje. Mam nadzieję, że ktoś postąpi właściwie i pozwoli mu na grę. To moja osobista opinia — powiedział McEnroe, gdy Serb pozdrawiał brytyjską publiczność zaraz po wygraniu meczu.

US Open rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do niedzieli 11 września.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Djoković siódmy raz wygrał Wimbledon! Lawina krytyki spadła na Kyrgiosa

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA