Siatkarze jadą na igrzyska! Wygrali z Holandią i zagrają na IO 2024

7 paź 2023, 11:57

Siatkarze reprezentacji Polski zagrają na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu! Podopieczni Nikoli Grbicia w przedostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego wygrali 3:1 z Holandią i zapewnili sobie udział na IO 2024.

Kolejny świetny mecz Polaków

Od samego początku pierwszego seta Polacy dali się zaskakiwać Holendrom. Dowodem na to był fakt, że w pierwszej partii nie prowadzili nawet przez chwilę – wyrównali jedynie na 5:5 i 6:6. Później to przeciwnicy mieli przewagę, której nie oddali do samego końca i wygrali seta 25:21.

W drugiej partii nasi siatkarze odrobili lekcję z pierwszej i po początkowo wyrównanej grze, od stanu 7:6 wyrzucili Holendrom z głowy jakiekolwiek nadzieje na dobry wynik. Polacy sukcesywnie zwiększali swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już osiem punktów i ostatecznie triumfowali 25:17.

Trzeci set był bardziej wyrównany od dwóch poprzednich. Przez większą jego część gra toczyła się na dystansie maksymalnie jednego punktu – raz prowadzili Polacy, a raz Holendrzy. W kluczowym momencie biało-czerwoni byli jednak skuteczniejsi, co dało im wygraną 25:22 i prowadzenie 2:1.

W trzecim secie polscy siatkarze spokojnie kontrolowali grę, czego efektem była kilkupunktowa przewaga. Biało-czerwoni postanowili jednak dostarczyć kibicom jeszcze nieco emocji – dali się dogonić Holendrom przy wyniku 19:19, a później obronili cztery piłki setowe, po czym dopięli swego i wygrali 29:27!

Polska vs Holandia 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 29:27)

Polscy siatkarze są już pewni gry na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Do zakończenia turnieju kwalifikacyjnego zostało im do rozegrania jeszcze tylko jedno spotkanie – w niedzielę zagrają z Chinami.