Strona główna Siatkówka PlusLiga Damian Schulz “Wilkiem”!

Damian Schulz “Wilkiem”!

0

Klub z Podkarpacia w dalszym ciągu szaleje na rynku transferowym. Kontrakt  z Asseco Resovią Rzeszów podpisał brązowy medalista poprzedniego sezonu – Damian Schulz.

MVP tegorocznego Pucharu Polski w zespole z nad morza występował od 2012 roku. Pierwsze dwa lata spędził na wypożyczeniu, grając w AZS UAM Poznań i KPS Siedlce. Stopniowo, był wprowadzany do pierwszego składu „Gdańskich Lwów”, przez ostatnie dwa sezony grał pierwsze skrzypce w ataku zespołu prowadzonego przez AA, występując we wszystkich spotkaniach. W niedawno zakończonym sezonie otrzymał dziewięć statuetek, co ewidentnie przyczyniło się do zdobycia brązowego medalu przez gdański Trefl. Zapisując przy tym  501 punktów na swoim koncie, ta ilość punktów uplasowała Go na czwartym miejscu, wśród najlepiej punktujących sezonu.

Damian Schulz ze swoim dotychczasowe klubem zdobył dwukrotnie Puchar Polski (2015, 2018), a także dwa plusLigowe medale: srebro (2015), brąz (2018).

Tak udany sezon zaowocował debiutem „Bociana” w koszulce z „Orzełkiem”  na piersi. W spotkaniu z Kanadą zdobył 7 punktów.

O miejsce w składzie „Pasów”, będzie rywalizował z Jakubem Jaroszem.  Zawodnik podpisał dwuletni kontrakt.

Komentarze