Reklama

Daniel Bewley wygrał SGP Wielkiej Brytanii. Dwóch Polaków na podium, koszmarne warunki w Cardiff i festyn upadków

Daniel Bewley triumfował podczas Speedway Grand Prix w Cardiff 2022. Pozostałe miejsca na podium zajęli Polacy. To miało być wielkie żużlowe święto Wielkiej Brytanii. Tymczasem organizatorzy nie popisali się przygotowując nawierzchnię. Ze wspaniałego festiwalu speedwaya zrobił się festyn, podczas którego zawodnicy notorycznie zaliczali wywrotki.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Koszmarny stan toru w Cardiff i… rekord obiektu

Organizatorzy tej rundy indywidualnych mistrzostw świata zapomnieli, że zadbanie o odpowiedni stan nawierzchni to podstawa. Elementarny czynnik, żeby zapewnić żużlowcom warunki do godnego ścigania. Z biegu na bieg wyglądało to coraz gorzej, jakby na motocyklach nie zasiadali profesjonaliści, lecz ludzie mający z nimi pierwszą styczność.

Natomiast przecież w Speedway Grand Prix w Cardiff uczestniczyli najlepsi zawodnicy globu. Upadki zaliczali m.in. Adam Ellis, Leon Flint, Jason Doyle (trzykrotnie!), Andrzej Lebiediew, Paweł Przedpełski czy Bartosz Zmarzlik. Jedynym pozytywnym aspektem pierwszej fazy turnieju w Wielkiej Brytanii był nowy rekord toru ustanowiony przez Daniela Bewleya.

Daniel Bewley zwycięzcą SGP Wielkiej Brytanii

Przed gonitwami półfinałowymi byliśmy świadkami około trzydziestominutowej przerwy. Powodem takiego opóźnienia były prace kosmetyczne na walijskim owalu. W pierwszym półfinale wystąpili: Patryk Dudek, Daniel Bewley, Jason Doyle i Fredrik Lindgren. Doyle wjechał w taśmę i pożegnał się z zawodami. Chwilę później z motoru spadł Polak, ale bez konsekwencji. Do finału awansowali Dudek i Bewley.

Skład drugiego półfinału prezentował się następująco: Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Jack Holder tudzież Bartosz Zmarzlik. Znakomicie wystartował Madsen, który kontrolował przebieg rywalizacji. Tuż za jego plecami do finału wjechał polski mistrz. Pewne było zatem, że na podium zobaczymy przynajmniej jednego reprezentanta Biało-Czerwonych.

Daniel Bewley w finale skopiował to, co zrobił Madsen w poprzednim biegu, a mianowicie rewelacyjny start i prowadzenie do mety. Bewley wygrał Grand Prix Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce zajął Zmarzlik, natomiast trzeci był Dudek. Smakiem podium musiał obejść się dobrze dysponowany tego dnia wspomniany Madsen.

Po sześciu z dziesięciu rund indywidualnych żużlowych mistrzostw świata na czele klasyfikacji generalnej pozostaje Bartosz Zmarzlik, który zgromadził do tej pory 96 punktów. Na drugiej lokacie plasuje się Leon Madsen (74 „oczka”), a trzeci jest Patryk Dudek (65 punktów). Maciej Janowski zajmuje szóstą pozycję (60 „oczek”), natomiast na piętnastym miejscu rankingu znajduje się Paweł Przedpełski (22 punkty).

Następne zawody cyklu Speedway Grand Prix 2022 odbędą się 27 sierpnia we Wrocławiu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Komarnicki nokautuje żużlowców. „Ich jazda to kompletna porażka”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama