Daria Kuczer w 3 rundzie Uniwersjady

Aktualizacja: 8 lip 2019, 18:35
8 lip 2019, 15:55

Daria Kuczer pokonała 6:7, 6:3, 6:1 Dariję Dietkowskają i awansowała do 3. rundy Uniwersjady w Neapolu. Z pewnością nie było to łatwe spotkanie dla Szczecinianki, która po przegranym pierwszym secie, zdołała odwrócić losy meczu.

Pierwsza odsłona spotkania była bardzo wyrównana. Do rozstrzygnięcia partii potrzebny był tie-break. W nim lepsza okazała się reprezentantka Kazachstanu (porażka Kuczer do sześciu). W kolejnych setach Daria potwierdziła swoją formę, zwyciężając do 3 i do 1.

Niestety próżno szukać naszych reprezentantów w kolejnych rundach turnieju singlistów i męskiego debla – Dominik Nazaruk uległ Tajwańczykowi – Tsengowi Chun-Hsinowi (mistrz ubiegłorocznego Roland Garros i Wimbledonu), a debel Nazaruk i Piotr Matuszewski przegrał z Ronanem Joncourem i Lucasem Poullainem.

II runda singla kobiet

Daria Kuczer (Polska) – Darija Dietkowskaja (Kazachstan) 6:7(6), 6:3, 6:1

II runda singla mężczyzn

Tseng Chun-hsin (Tajwan) – Dominik Nazaruk (Polska) 7:6(4), 6:0

I runda debla mężczyzn

Ronan Joncour, Lucas Poullain (Francja) – Piotr Matuszewski, Dominik Nazaruk (Polska) 6:3, 6:2