Reklama

Dawid Kubacki na podium w Sapporo. Kamil Stoch wraca do formy

Konkursy z cyklu Pucharu Świata w Sapporo wróciły do kalendarza po niemal trzyletniej przerwie. W tym roku w Japonii odbędą się aż trzy konkursy indywidualne. Pierwszy z nich miał miejsce w piątkowy poranek. Najlepszy okazał się w nim Ryoyu Kobayashi. Na drugim miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki. Z kolei czwarty był Kamil Stoch.

Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii PŚ w Sapporo

Po raz ostatni zmagania na japońskiej skoczni odbyły się na początku lutego 2020 roku. Teraz Puchar Świata powrócił jednak do kraju kwitnącej wiśni, a po pierwszej połowie piątkowego konkursu najbardziej zadowolony z tego powodu mógł być Dawid Kubacki. Polak w swojej próbie skoczył znakomicie i na przerwę schodził jako lider zawodów.

Kubacki poleciał na odległość aż 137 metrów. Przewaga lidera Pucharu Świata nad rywalami nie była jednak duża. Drugiego Ryoyu Kobayashiego wyprzedzał po pierwszej serii o 3,9 pkt. Nad trzecim Halvorem Egnerem Granerudem najlepszy z Polaków miał natomiast 4,6 pkt zapasu.

Dobrze spisał się również Kamil Stoch, który był czwarty na półmetku rywalizacji. Na ósmej lokacie zakończył natomiast Piotr Żyła. Pozostali Polacy nie awansowali do finałowej trzydziestki. Paweł Wąsek (118 m) został sklasyfikowany na 33. miejscu. Aleksander Zniszczoł (114 m) był 38.

Słabszy drugi skok. Polak nie dał rady utrzymać prowadzenia

W drugiej serii Polacy potwierdzili swoją dobrą formę. Niestety, pozycji lidera nie utrzymał Dawid Kubacki, który skoczył 125,5 metra i spadł na drugą pozycję. Cały konkurs wygrał Ryoyu Kobayashi, natomiast trzeci był Granerud. Kamil Stoch uplasował się natomiast na czwartej lokacie, co jest jego najlepszym wynikiem osiągniętym w sezonie 2022/2023.

Pozostałe zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo

Sobota, 21.01.2023
● 6:30 – Kwalifikacje
● 8:00 – Pierwsza seria konkursowa (TVN, Eurosport 2, Player)

Niedziela, 22.01.2023
● 0:30 – Kwalifikacje (Player)
● 2:00 – Pierwsza seria konkursowa (TVN, Eurosport 2, Player)

PŚ w Sapporo. Rusza weekend w Japonii, nietypowe godziny zawodów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama