Reklama

Dawid Kubacki wygrał LGP w Hinzenbach. Polak zdominował zawody

Dawid Kubacki totalnie zdominował rywalizację podczas zawodów Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Hinzenbach. Polak był absolutnie poza zasięgiem rywali w kwalifikacjach, a w niedzielnym konkursie wyłącznie potwierdził wysoką formę. Pecha miał natomiast nasz trzykrotny mistrz olimpijski, Kamil Stoch.

Dawid Kubacki triumfatorem zawodów LGP w Hinzenbach

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Na turnieju w austriackim Hinzenbach reprezentacja Polski stawiła się w najmocniejszym składzie. Trener Thomas Turnbichler wybrał: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska, Kacpra Juroszka i Stefana Hulę. Do egzaminu tego formatu polscy skoczkowie w takim zestawieniu nie przystępowali od bardzo dawna.

Już treningi pokazały, że Polacy są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie z najlepszymi zawodnikami globu, którzy zameldowali się w Austrii. Kwalifikacje do konkursu głównego wyłącznie potwierdziły, że nasi reprezentanci mogą powalczyć o lokaty na podium. Wówczas torpedę odpalił Kubacki, który zdeklasował oponentów.

Brązowy medalista z tegorocznych igrzysk olimpijskich w Pekinie podczas zawodów nie zamierzał spuszczać z tonu. W pierwszej serii turnieju Polak pofrunął 94 metry, przekraczając rozmiar skoczni o cztery metry. Na koniec rundy finałowej 32-latek znowu oddał wyborną próbę, lądując na 93 metrze i pięćdziesiątym centymetrze.

Dawid Kubacki odniósł wyraźne zwycięstwo podczas Letniej Grand Prix w Hinzenbach, wyprzedzając Anze Laniska o niespełna 20 punktów. Nokaut! Na ósmej lokacie uplasował się Paweł Wąsek (92 i 87 m), Kacper Juroszek był 9. (88 i 90 m), Stefan Hula wylądował na 19. miejscu (87 i 83,5 m), 21. pozycję zajął Piotr Żyła (84 i 83 m). Natomiast Jakub Wolny był 24 (86 i 81,5 m).

O ogromnym pechu może mówić Kamil Stoch, który w pierwszej próbie skoczył 84,5 metra, a w drugiej 88,5. Kilkanaście minut później otrzymaliśmy komunikat, że trzykrotny mistrz olimpijski został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix prowadzi Kubacki (280 punktów) przed Manuelem Fettnerem (270 pkt) i Stochem (182 pkt). Następny konkurs cyklu odbędzie się za tydzień w Klingenthal.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Sandro Pertile otwiera się na nowe kierunki. „Skoki narciarskie są jak tenis”Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama