Reklama

Sandro Pertile otwiera się na nowe kierunki. „Skoki narciarskie są jak tenis”

Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, w rozmowie z włoskim serwisem „oasport.it” podsumował swój drugi rok pracy. 53-latek opowiedział m.in. o zmianach, które czekają dyscyplinę i porównał ją do tenisa.

Skoki narciarskie kontra zmiany klimatyczne

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Zawody otwierające sezon Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich mają odbyć się w Wiśle. Zawodnicy będą mieli okazję, aby przetestować tory lodowe na igielicie. Sandro Pertlie odniósł się do tej idei w rozmowie z włoskim portalem „oasport.it”.

– Nasza dyscyplina chce być gotowa na wyzwanie, jakim są zmiany klimatyczne. Latem skaczesz na torach ceramicznych i lądujesz na igelicie, zimą tory są zamarznięte i lądujesz na śniegu, natomiast faza jesienna może być z zamarzniętymi torami i lądowaniem na igelicie – powiedział dyrektor Pucharu Świata.

Sandro Pertile porównał skoki narciarskie do tenisa

W wywiadzie udzielonym włoskiemu serwisowi 53-latek oświadczył, że skoki narciarskie chcą otworzyć się na nowe kierunki. Włoch ma świadomość, że większość konkursów PŚ rozgrywa się aktualnie w Europie. Pertile pragnie wprowadzenia zmian w tej kwestii.

– Chcemy dotrzeć tam, gdzie nie jest produkowany śnieg. Moglibyśmy podzielić nasz kalendarz na trzy bloki. Można to porównać do tenisa, gdzie grasz na różnych nawierzchniach. W skokach koncepcja byłaby taka sama, bez znaczenia, jakie jest na przykład miejsce lądowania. Musimy patrzeć na wszystko w szerszej perspektywie. Skoki powinny stać się bardziej międzynarodowym sportem – oznajmił Pertile.

44. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich ma rozpocząć się 5 listopada i zakończyć 2 kwietnia na Letalnicy w słoweńskiej Planicy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Adam Małysz w nowej roli. Został prezesem Polskiego Związku NarciarskiegoPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama