Absolutna deklasacja! Dawid Kubacki wygrywa drugi konkurs w Wiśle

lis 6 2022, 17:52

Ten weekend należał do Dawida Kubackiego. “Król lata” pokazał w Wiśle, że jest w doskonałej formie i wygrał zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs na skoczni im. Adama Małysza. Polak wyprzedził Anze Laniseka oraz Mariusa Lindvuka.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kubacki bezkonkurencyjny. Wyjeżdża z Wisły z żółtą koszulką

Inauguracyjny konkurs Pucharu Świata w sezonie 2022/23 to był popis Dawida Kubackiego. Dzięki sobotniemu zwycięstwu jako czwarty Polak w historii został liderem klasyfikacji ogólnej. W niedzielę Kubacki zaprezentował się równie znakomicie i objął prowadzenie już po pierwszej serii. Polak wylądował wówczas na 131 metrze. Zaraz za nim uplasował Anze Laniskiem (131,5 m) oraz Ryoyu Kobayashim (128,5 m).

Oprócz Dawida Kubackiego awans do drugiej serii wywalczyło jeszcze dwóch biało-czerwonych skoczków. Trzynaste miejsce na półmetku zajmował Piotr Żyła (125,5 m), dwudziesty trzeci był Paweł Wąsek (125 m). Po jednym skoku rywalizację zakończyli natomiast: Kacper Juroszek, Jan Habdas, Stefan Hula, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

W drugiej serii Dawid Kubacki skoczył równie doskonale i osiągnął 133,5 metra. Swojego głównego rywala, czy Anze Laniseka, wyprzedził aż o 8,3 punktów. Na trzecim miejscu niedzielną rywalizację w Wiśle zakończył Marius Lindvuk.

Warto dodać, że w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach nie mógł wystąpić Kamil Stoch. Polak został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon, który przywdział podczas kwalifikacji. W rozmowie z “TVP Sport” odniósł się do swojego wykluczenia.

– Decyzja jest zrozumiała, bo przepisy są jedne i powinny dotyczyć wszystkich zawodników, bez żadnych wyjątków. Później z naszym sztabem szkoleniowym przedyskutowaliśmy to, jak na przyszłość unikać błędów. Sprawa kombinezonów jest bardzo delikatna – powiedział Kamil Stoch.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Dawid Kubacki jest wielki. Wygrał turniej w Wiśle!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA