Djoković – Hurkacz w ćwierćfinale ATP Masters Madryt. Kiedy i gdzie oglądać?

Aktualizacja: 6 maj 2022, 16:06
6 maj 2022, 10:19

Piątek na kortach tenisowych w Madrycie szykuje się bardzo obiecująco. Czeka nas kilka świetnych pojedynków, które rozpoczną się od starcia Huberta Hurkacza z Novakiem Djokoviciem. Czy Polakowi uda się odnieść pierwsze zwycięstwo nad pierwszą rakietą świata?

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Djoković – Hurkacz na Mutua Madrid Open

Dla Huberta Hurkacza turniej ATP Masters 1000 rozgrywany na hiszpańskiej mączce nie jest zbyt łaskawy. Pierwsze dwa pojedynki, które stoczył z Dellienem oraz Davidovichem-Fokiną trwały kolejno – 2 godziny i 55 minut oraz 2 godziny i 29 minut. Polak dopiero w trzeciej rundzie zdołał wygrać z Lajoviciem po rozegraniu dwóch setów.

W ćwierćfinale rywalem Hubiego będzie notowany na pierwszym miejscu rankingu ATP Novak Djoković. 34-letni Serb zagrał w Madrycie jak dotąd tylko jedno spotkanie, ponieważ w pierwszej rundzie otrzymał wolny los, a w trzeciej Andy Murray oddał mecz walkowerem. Brytyjczyk musiał wycofać się z turnieju z powodu choroby. Tym samym Djoković musiał wyjść na kort tylko w drugiej rundzie, w której gładko rozprawił się z Gaelem Monflisem.

Dotychczas Hurkacz i Djoko spotykali się na korcie trzykrotnie i za każdym razem górą był ten drugi. Ostatni mecz obu panów miał miejsce rok temu podczas ATP Masters 1000 w Paryżu. Dwa pierwsze pojedynki odbyły się natomiast w 2019 roku na Wimbledonie oraz Roland Garros.

Początek spotkania w Madrycie o godzinie 14:00. Transmisja dostępna będzie na kanale Polsat Sport.