Czterogodzinny bój Djoković – Nadal na French Open. Hiszpan w półfinale

1 cze 2022, 12:08

Wczorajszy dzień na kortach Rolanda Garrosa przyniósł kibicom mnóstwo emocji. W ćwierćfinale French Open po raz 59 zmierzyli się ze sobą Novak Djoković oraz Rafael Nadal. Ponad czterogodzinny pojedynek stosunkiem 3-1 wygrał o rok starszy Hiszpan.

Niesamowity powrót Nadala w czwartym secie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet Pierwszy set tego pojedynku mógł delikatnie zasugerować, że Djoković nie będzie miał większych szans na zwycięstwo. Serb dwukrotnie przegrał swój serwis, w tym ten rozpoczynający całe spotkanie. Niedługo potem było 6:2 w gemach dla Nadala.

Drugie starcie rozpoczęło się niemal identycznie jeśli chodzi o wynik. Natomiast jeśli chodzi o poziom rywalizacji oraz ilość wymian było tego znacznie więcej. Djoković przegrał pierwsze dwa serwisy i wydawało się, że jego rywal będzie miał prostą drogę do wyjścia na dwusetowe prowadzenie. Tak się jednak nie stało. Numer 1 światowego rankingu wyszedł ze stanu 0:3 do wygranej 6:4, co doprowadziło do remisu w setach. Trzeci set był jednak kopią pierwszego i niedługo potem było już 2-1 w meczu dla Nadala.

Pierwsze kilkanaście minut czwartego seta wskazywało, że do wyłonienia zwycięzcy konieczny będzie piąta partia. Djoko o wiele lepiej wszedł w set i szybko przełamał Nadala, doprowadzając w pewnym momencie do wyniku 5:2. Trzynastokrotny mistrz French Open nie zamierzał jednak rozgrywać jeszcze jednego seta i po fantastycznej grze najpierw doprowadził do remisu, a następnie do tiebreak’a.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Ostatecznie spotkanie zakończyło się po ponad 4 godzinach gry wynikiem 3-1 (6:2, 4:6, 6:2, 7:6 [7:4]) dla Rafaela Nadala. Jego kolejnym rywalem w półfinale będzie Alexander Zverev, który pokonał będącego w wyśmienitej formie Carlosa Alcaraza.

Świątek – Pegula (01.06) w ćwierćfinale French Open. Kiedy transmisja?