Djoković liderem nowego ranking ATP. Hurkacz utrzymał najwyższą lokatę w karierze

lis 20 2023, 13:53

Za nami ATP Finals, a więc znamy już pozycje najlepszych tenisistów w światowym rankingu na koniec 2023 roku. Na pierwszym miejscu umocnił się Novak Djoković, czyli triumfator rozgrywanego w Turynie turnieju. Hubert Hurkacz utrzymał dziewiątą lokatę.Djoković po raz ósmy zakończy rok jako lider rankingu ATP

W 2023 roku mieliśmy dwóch liderów światowego rankingu tenisistów. Pierwszą lokatą wymieniali się zaledwie 20-letni Carlos Alcaraz oraz doświadczony Novak Djoković. Ostatecznie nie po zakończeniu sezonu zestawienie otwiera Serb, który w niedzielę po raz siódmy w karierze triumfował w turnieju ATP Finals.

Djoković zadebiutował na prowadzeniu w rankingu w lipcu 2011 roku. Z kolei rozpoczynający się tydzień jest jego 400. na pozycji lidera i pod tym względem jest rekordzistą. Najbardziej utytułowany tenisista w historii już ósmy raz zakończy rok na pierwszej lokacie. 36-latek powoli zbliża się do zakończenia kariery, ale chciałby jeszcze osiągnąć sukces z reprezentacją.

Serbia jest sportowym narodem, a Puchar Davisa prestiżową imprezą. Dla reprezentacji, dla całego kraju triumf w tej rywalizacji byłby czymś pięknym i wspaniałym – powiedział po  Djokivić po zwycięstwie w ATP Finals.

Hubert Hurkacz dzięki bardzo dobrym wynikom osiąganym w ostatnich tygodniach sezonu po raz trzeci z rzędu zakończy rok w najlepszej dziesiątce rankingu ATP. Polak sklasyfikowany jest obecnie na dziewiątym miejscu.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA