Dobry występ Stępniaka w Velothon Stockholm

13 wrz 2015, 17:24

Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) zajął 3. miejsce w wyścigu kolarskim Velothon Stockholm. Zwycięstwo odniósł Marko Kump (Adria Mobil), a w czołowej dziesiątce rywalizacje ukończyło w sumie trzech Polaków.

Velothon Stockholm to jednodniowy wyścig posiadający kategorie UCI 1.1. Kolarze mieli do pokonania ponad 180 km po pagórkowatym terenie.

W wyścigu nie wystartowała żadne ekipa z licencją World Tour, co z pewnością było efektem wielu wyścigów rozgrywanych dzisiejszego dnia. Na starcie znalazło się dwie polskie grupy CCC Sprandi Polkowice oraz ActiveJet Team.

Krótkie podjazdy okazały się mało selektywne i o kolejności miejsc na mecie zdecydował sprint z dużej grupy, który wygrał Słoweniec Marko Kump. Trzeci linię mety minął Grzegorz Stępniak, 9. był Kamil Gradek (ActiveJet), 10. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), 12. Konrad Dąbkowski (ActiveJet), a 23. Paweł Franczak. W wyścigu wystartowali również Tomasz Kięndyś, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak i Jarosław Marycz (wszyscy CCC Sprandi Polkowice) oraz Łukasz Bodnar, Tomasz Mickiewicz i Michał Podlaski (wszyscy ActiveJet).