Dookoła Kraju Basków: Michał Kwiatkowski ponownie trzeci!

9 kwi 2019, 17:32

Michał Kwiatkowski (Team Sky) zajął trzecie miejsce podczas drugiego etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków. Najlepszym okazał się Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Polak na trzecim stopniu podium był również podczas rozpoczynającej wyścig jazdy indywidualnej na czas.

Podczas drugiego dnia ścigania na baskijskich drogach kolarze mieli do przejechania 149,5 km po pagórkowatym terenie z sektorami szutrowymi. Przed metą zawodnicy rywalizowali na kilkusetmetrowej “ściance”.

W ucieczce dnia znaleźli się Garikoitz Bravo (Euskadi), Darwin Atapuma (Cofidis), Julien Bernard (Trek-Segafredo) i Julen Amezqueta (Caja Rural). Grupa ta nie zdołała jednak wypracować dużej przewagi i na około 50 km przed metą została doścignięta.

Na ostatnich kilometrach na czołowych pozycjach jechał Michał Kwiatkowski i jego koledzy z Team Sky oraz zespół Astany, który pilnował, aby żaden z rywali nie zyskał przewagi nad grupą zasadniczą.

Na 300 metrów przed metą na finisz zdecydował się Bjorg Lambrecht (Lotto-Soudal) i był bliski zwycięstwa. Belg został jednak wyprzedzony przez Juliana Alaphilippe’a, który minął linię mety jak pierwszy. Na trzecim miejsce rywalizację zakończył Michał Kwiatkowski.