Doskonałe skoki Polaków w kwalifikacjach do Pucharu Świata. Stoch i Kubacki w pierwszej piątce

24 mar 2022, 16:56

Czwartkowe popołudnie okazało się szczęśliwe dla reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Na mamuciej skoczni w Planicy dobre skoki oddali wszyscy nasi zawodnicy, co oznacza,  że piątkowym konkursie zobaczymy aż pięciu biało-czerwonych.

Puchar Świata zawitał do Planicy, gdzie w czwartek po godzinie 15:00 rozpoczęły się kwalifikacje poprzedzające weekendowe zmagania indywidualne. Pierwsze miejsce zajął w nich Słoweniec Anże Lanisek (223 m), a na drugim miejscu uplasował się jego rodak Timi Zajc (235,5 m). Trzeci najdłuższy skok oddał natomiast Johann Andre Forfang (225,5 m).

Znakomicie spisali się również polscy zawodnicy. Tuż poza podium rywalizacje ukończył Kamil Stoch, który skoczył na odległość 228,5 metra. Piąty natomiast był Dawid Kubacki. Poleciał on o jeden metr od swojego reprezentacyjnego kolegi.

Dobrze radzili sobie także inni nasi skoczkowie. Na 20. pozycji kwalifikacje zakończył Andrzej Stękała, który poleciał 224,5 metra. Do finałowego konkursu awansowali także Jakub Wolny (227,5 m) oraz Piotr Żyła (221,5 m).

Pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w Planicy zaplanowano już na piątek, 25 marca. Loty rozpoczną się o godzinie 14:00. Pełna rozpiska zawodów, wraz z informacją o transmisjach, znajduje się w tym miejscu: Koniec sezonu w skokach narciarskich. Gdzie oglądać zawody w Planicy