Doskonały początek Polaków w walce o IO. Estonia nie miała szans

Aktualizacja: 9 lut 2024, 18:42
8 lut 2024, 18:47

Doskonale spisała się w czwartek reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, która rozpoczęła zmagania w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 w Mediolanie. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni zawodnicy pokonali Estończyków 4:0 (0:0, 2:0, 2:0).

Pierwszy krok w stronę ZIO 2026 w Mediolanie zrobiony

Od 8 do 11 lutego w Sosnowcu rozgrywany jest turniej prekwalifikacjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026 w Mediolanie. Polscy hokeiści, którzy od 1992 roku czekają, aby wywalczyć przepustkę na najważniejszą imprezę czterolecia, rozpoczęli przygotowania do tych zmagań od towarzyskiego meczu z Koreą Południową. Nasi zawodnicy w poniedziałek rozbili azjatycki zespół aż 6:0.

Doskonale Polakom poszło również w czwartek. Biało-czerwoni wygrali w Sosnowcu z Estonią 4:0. Zawodnicy Roberta Kalabera długo nie mogli jednak skruszyć defensywy rywali, ale ostatecznie w drugiej tercji krążek w bramce umieścili najpierw Filip Komorski, a następnie trafienie dołożył Mateusz Michalski.

W trzeciej tercji Polacy zdobyli dwa kolejne bramki. Najpierw krążek w siatce umieścił Dominik Paś, a w ostatniej minucie na 4:0 zdążył jeszcze podwyższyć Jakub Wanacki. Dla Polski było to dwudzieste w historii zwycięstwo nad Estonią. Ostatni raz z tym rywalem nasi hokeiści przegrali jeszcze w XX wieku.

Polacy nie mogą jednak spocząć na laurach. Już w piątek zawodników trenowanych przez Kalabera czeka starcie z Ukrainą. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 20. Na sam koniec nasi hokeiści ponownie zagrają z Koreą Południową. Zwycięzca turnieju organizowanego  w Sosnowcu awansuje do ostatniego etapu kwalifikacji olimpijskich.

Transmisja Polska – Ukraina w hokeju na lodzie (09.02): Gdzie oglądać turniej w Sosnowcu?