Strona główna Siatkówka PlusLiga Doświadczony zawodnik ponownie na pokładzie JW!

Doświadczony zawodnik ponownie na pokładzie JW!

0
Fot. Jastrzębski Węgiel

Brazylijski rozgrywający, Raphael Margarido, ponownie dołącza do zespołu Jastrzębskiego Węgla! Siatkarz podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Rozgrywający występował już w barwach klubu z Jastrzębia. W sezonie 2011/2012 sięgnął z drużyną po srebro w Klubowych Mistrzostwach Świata w Katarze.

Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki Klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – mówi “Vinhedo”.

– Raphael był naszym pierwszym wyborem, jeśli chodzi o drugiego rozgrywającego w zespole. Szukaliśmy zawodnika doświadczonego, a jednocześnie z motywacją do gry. I w tym kontekście znaleźliśmy idealnego kandydata, perfekcyjnie pasujący do całości „puzzel”. „Rafa” ma doświadczenie, prezentuje bardzo solidny poziom i cieszy się z powrotu do Jastrzębia. On gwarantuje wsparcie zespołowi pod nieobecność Lukasa Kampy – w okresie przygotowawczym, podczas mistrzostw Europy, a później w czasie kwalifikacji olimpijskich w styczniu. Będzie dla zespołu bardzo ważnym graczem. Cieszymy się z jego powrotu – mówi trener Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszymy się z powrotu Raphaela Margarido do Jastrzębskiego Węgla. Nadchodzący sezon stawia przed nami wysokie wymagania, gdyż jak wiadomo oprócz rywalizacji o najwyższe cele w PlusLidze będziemy również uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dlatego cieszę się, że pozyskaliśmy tak wartościowego i doświadczonego zmiennika dla naszego podstawowego rozgrywającego Lukasa Kampy, jakim jest Brazylijczyk Margarido – komentuje Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

„Vinhedo”  większość swojej siatkarskiej kariery spędził w Brazylii. Z Bansepą sięgnął po mistrzostwo kraju. Reprezentując klub Sada Cruzeiro zdobył mistrzostwo kraju, krajowy Puchar oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.  Grał również w tureckim Halkbank Ankara, potem w  rumuńskim Remat Zalau. Cztery sezony spędził w portugalskim klubie Benfica, gdzie w czterokrotnie wywalczył złoto w krajowych rozgrywkach. Ostatni sezon spędził w PlusLidze, gdzie występował w barwach Chemika Bydgoszcz. W Jastrzębskim Węglu siatkarz spędzi kolejne dwa sezony.

 

 

Źródło: inf. prasowa Jastrzębskiego Węgla/opracowanie własne

Komentarze