Druga porażka Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. THW Kiel zbyt mocne

11 paź 2023, 22:24

Piłkarze ręczni Industrii Kielce zanotowali drugą porażkę w tegorocznej edycji EHF Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali na wyjeździe 31:35 z THW Kiel, choć w pierwszej połowie, zakończonej ich zwycięstwem, pokazywali się z bardzo dobrej strony.

Druga porażka mistrzów Polski w EHF Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni z Kielc rozpoczęli zmagania w Lidze Mistrzów od falstartu, przegrywając 31:34 z Aalborgiem. Później jednak poprawili nastroje kibicom – triumfowali 32:30 nad Kolstad Håndball i 30:29 nad PSG. THW Kiel miał na koncie komplet zwycięstw – pokonywał odpowiednio 30:23 RK Zagreb, 35:32 Pick Szeged i 23:20 Eurofarm Pelister.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy trzykrotnie wychodzili na prowadzenie do stanu 3:1. Później Industria dogoniła rywali i nie dawała im odskoczyć na większy dystans, natomimast od stanu 5:5 nie pozwoliła THW Kiel na prowadzenie choćby na chwilę. W świetnej dyspozycji znajdował się Nicolas Tournat, którzy rzucił pięć bramek ze 100% skutecznością. Do przerwy kielczanie prowadzili 16:15.

Od początku drugiej części spotkania inicjatywa leżała po stronie THW Kiel. Gospodarze bardzo szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, budując swoją przewagę zarówno punktową, jak i mentalną. Z minuty na minutę ich dominacja była coraz większa, czego dowodem było zdobycie czterech punktów z rzędu – od wyniku 29:27 do 33:27. Ostatecznie kielczanie przegrali 30:34.

THW Kiel vs Industria Kielce 35:31 (15:16,

Po drugiej porażce piłkarze ręczni Industrii Kielc pozostają na czwartym miejscu w grupie A, natomiast THW Kiel wciąż jest liderem. W nastepnej serii gier mistrzowie Polski zagrają przed własną publicznością z węgierskim Pick Szeged (19 października, 20:45).

Były prezes PZT krytykuje Świątek za rezygnację z BJKC. “Pier*******, gruba bzdura”