Druga runda Wimbledonu. Kiedy i z kim zagrają Świątek, Hurkacz i Linette?

Aktualizacja: 5 lip 2023, 08:45
4 lip 2023, 10:44

Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz w poniedziałek awansowali do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Swoje kolejne mecze nasi tenisiści rozegrają w środę i czwartek. Z kim Polacy zmierzą się w kolejnej fazie londyńskiego turnieju?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Druga runda Wimbledonu. Rywale polskich tenisistów

Zacznijmy od Igi Świątek, która na start Wimbledonu poradziła sobie z Chinką Lin Zhu 6:1, 6:3. W drugiej rundzie angielskiego turnieju rywalką liderki rankingu WTA będzie Sara Sorribes Tormo. Hiszpanka w swoim pierwszym starciu poradziła sobie z Włoszką Martiną Trevisan 6:3, 6:1. Dla zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego to duży sukces. W Wimbledonie nigdy jeszcze nie udało jej się przebrnąć drugiej rundy. Mecz Świątek – Sorribes Tormo odbędzie się w środę.

Doskonale w poniedziałek poszło również Magdzie Linette. Polka ograła Szwajcarkę Jil Teichmann 6:3, 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Barbora Strycova. Doświadczona Czeszka wróciła na profesjonalne korty po ponad dwuletniej przerwie. W pierwszej rundzie Wimbledonu pokonała Marynę Zaniewską 6:1, 7:5. Druga z Polek swoje spotkanie rozegra w czwartek.

W pierwszym dniu Wimbledonu nie zawiódł również Hubert Hurkacz. Polak w trzech setach wygrał z Hiszpanem Albertem Ramosem-Vinolasem 6:1, 6:4, 6:4. Teraz jego rywalem będzie Jan Choinski. Brytyjczyk, który jest posiadaczem dzikiej karty, w poniedziałek sensacyjnie pokonał wyżej notowanego Dusana Lajovicia. Hurkacz na kort wyjdzie w środę.

Warto dodać, że do Świętek, Linette i Hurkacza może dołączyć jeszcze Magdalena Fręch. Polka swój pierwszy mecz rozegra dopiero we wtorek. Przed urodzoną w Łodzi zawodniczką jednak arcytrudne zadanie. Jej rywalką będzie Ons Jabeur.

Fręch – Jabeur (04.07): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja z Wimbledonu