Strona główna Siatkówka PlusLiga Drużyna z Kielc skompletowana!

Drużyna z Kielc skompletowana!

0

Siatkarze z Kielc rozpoczęli w środę, 2 sierpnia, przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi. W zespole zmienił się nie tylko pierwszy trener, ale również nazwa. Oficjalny tytuł poznamy jednak dopiero w połowie sierpnia.

Na stanowisku pierwszego trenera kielczan będziemy mogli zobaczyć Wojciecha Serafina, dotychczasowego asystenta Andrei Anastasiego w LOTOSIE Treflu Gdańsk.

“W połowie sierpnia zwołamy konferencję prasową i podamy nazwę, pod jaką będziemy grać w PlusLidze w zbliżającym się sezonie. Rozmawiamy jeszcze z kilkoma sponsorami, dopinamy ostatnie szczegóły z nowym sponsorem tytularnym” – mówi Jacek Sęk, prezes kieleckiego klubu. Zmiany spowodowane są odejściem wieloletniego sponsora tytularnego, firmy Effector.

Na pierwszym treningu dawnego Effectora pojawiło się siedmiu nowych zawodników. Są to grający wcześniej w PlusLidze Łukasz Łapszyński, Mateusz Czunkiewicz oraz Przemysław Stępień. Dodatkowo zespół z Kielc wzmocnią Mariusz Schamlewski, Jakub Szymański, Grzegorz Duluk oraz Piotr Adamski.

“Kadrę zespołu mamy już w zasadzie skompletowaną, a będzie ona liczyła w sumie 14 zawodników. Szukamy jeszcze atakującego. W Kielcach będzie też drużyna drugoligowa, która będzie stanowić bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu. W drugiej lidze będzie grało kilku naszych młodych zawodników, którzy reprezentowali nas w minionym sezonie w Młodej Lidze” – mówi prezes Sęk.

źródło: echodnia.eu

Komentarze