Strona główna Kolarstwo Duże problemy CCC Team

Duże problemy CCC Team

0
Foto: CCC Team

Koronawirus, który storpedował rozgrywki sportowe na całym świecie wpływa nie tylko na brak zawodów sportowych, a i kondycję finansową klubów i drużyn sportowych. 

Ze sporym problemem zmaga się kolarski zespół sponsorowany przez polską grupę CCC. Drużyna ta nie może uczestniczyć w wyścigach kolarskich, które masowo są odwoływane lub przekładane. Nie dawno pojawiła się informacja, że przesunięty zostanie włoski trzytygodniowy wyścig Giro d’Italia. Teraz pensji pozbawiono cześć personelu technicznego zespołu.

Również i zawodnicy będą zmuszeni do otrzymania nieco mniejszego wynagrodzenia, co czytamy na stronie CCC Team. – Pandemia i jej ekonomiczne skutki mają drastyczny wpływ na biznes naszego sponsora tytularnego CCC – komentuje dyrektor, Jim Ochowicz.

Wcześniej patronat nad ekipą należał do brytyjskiej grupy BMC.

Nadzieją na przywrócenie sytuacji do normy jest ustabilizowanie sytuacji z koronawirusem i powrót na trasy kolarskie. – Jak tylko wznowimy wyścigi, mamy nadzieję na przywrócenie jak największej liczby pracowników i ponowne oszacowanie naszego budżetu – dodaje Ochowicz.

Trudna sytuacja ekonomiczna sprawia, że z problemem zmaga się też sponsor generalny drużyny czyli obuwnicza firma CCC. – Firma musi się z tego wycofać w miarę po małych kosztach, bo kolarze nie świadczą usług – mówi przewodniczący Rady Nadzorczej Dariusz Miłek.

 

Komentarze