Strona główna Siatkówka PlusLiga Duże zmiany w Jastrzębskim, kapitan opuszcza pokład!

Duże zmiany w Jastrzębskim, kapitan opuszcza pokład!

0

Klub z Jastrzębia-Zdroju zdradził, że po udanym sezonie, zakończonym brązowym medalem, zespół opuści aż sześciu zawodników.

Największym zaskoczeniem może być fakt, że klub opuści dotychczasowy kapitan zespołu Grzegorz Kosok. Dla Kosoka był to w sumie czwarty sezon spędzony w JW.

Swoją opinie na temat Grzegorza, na łamach strony klubowej wyraził trener zespołu Roberto Santilli:

„Kosa” był kapitanem drużyny, kluczowym graczem w zespole, z długim stażem gry w Klubie, który dał nam wiele. Osobiście bardzo żałuję, że tracimy takiego zawodnika. On wnosił do drużyny coś więcej. Dlatego zawsze chętnie go uściskam, bez względu na to, barwy jakiego klubu będzie reprezentował.

Oprócz Grzegorza Kosoka w szaragach klubu ze Śląska nie zobaczymy: Dawida Guni, Jakuba Turskiego, Wojciecha Ferensa, Patryka Czyrniańskiego oraz Nikodema Wolańskiego.

Sport zawodowy funkcjonuje w taki sposób, że co sezon następują zmiany w składzie i trzeba to zrozumieć. W naszym przypadku nie jest to przyjemny moment, gdyż mamy medal, cieszymy się z niego, a z pewnymi zawodnikami trzeba się rozstać – stwierdził na oficjalnej stronie Adam Gorol, prezes JW. Dodał również, że sport zawodowy polega na rozstaniach ale nie można wykluczyć powrotów.

Komentarze