Strona główna Siatkówka PlusLiga Dwa wielkie transfery w Resovii!

Dwa wielkie transfery w Resovii!

0
Foto: Volleycountry.com

Asseco Resovia Rzeszów nie może zaliczyć minionego sezonu do udanych. W PlusLidze ekipa z Rzeszowa zajęła 7. miejsce. Z prezesem Krzysztofem Ignaczakiem na czele, klub zaczyna mocne przygotowania do przyszłego sezonu.

Do drużyny z Rzeszowa dołączyły już dwa uznane nazwiska: trener Piotr Gruszka i rozgrywający Marcin Komenda. Nadszedł czas na dwa kolejne wielkie transfery. Do klubu oficjalnie dołączył Zbigniew Bartman oraz Nicolas Marechal.

Zbigniewa Bartmana nikomu nie trzeba przedstawiać. To siatkarz doskonale znany siatkarskim kibicom. Swoją siatkarską przygodę Bartman zaczynał w warszawskich klubach Metro i MOS Wola. Występował również w AZS-ie Częstochowa, Politechnice Warszawa i w Jastrzębskim Węglu. atakujący ma na swoim koncie występy w klubach zagranicznych: tureckich Halkbank Ankara, Galatasaray SK, włoskich Marmi Lanza Werona i Prisma Taranto, rosyjskim Gazprom Surgut oraz francuskim (Stade Poitevin Poitiers. Ostatnie dwa sezonu reprezentował argentyńską drużynę UPCN San Juan Vóley. Po sześciu latach wrócił do Asseco Resovii Rzeszów. Bartman związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Nicolas Marechal jest dobrze znany z PlusLigowych parkietów. W 2013 roku trafił do Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył brąz w ligowych rozgrywkach oraz Lidze Mistrzów. Następne dwa lata spędził w Bełchatowie, gdzie również z drużyną sięgnął po Puchar Polski i dwa brązowe medale w PlusLidze. Ostatni sezon reprezentant Francji spędził w rosyjskim Jenisej Krasnojarsk, z którym sięgnął po zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Challange. Teraz siatkarz zasili szeregi Asseco Resovii Rzeszów. Zawodnik podpisał z klubem roczny kontrakt.

Źródło: informacja prasowa Asseco Resovii Rzeszów/ opracowanie własne

Komentarze