czwartek, 30 czerwca, 2022

Dwie Brazylijki w Piotrkowie Trybunalskim!

Dopiero co informowaliśmy o nowym trenerze MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski, a już znamy dwa kolejne ruchy klubu na rynku transferowym. Do byłych medalistek mistrzostw Polski dołączą dwie Brazylijki. Dobrze znana na superligowych parkietach Vitoria Macedo oraz Danielle Joia. Obie przychodzą z ligi hiszpańskiej.

Chyba nikt nie spodziewał się, że piotrkowianki sięgnął po takie zawodniczki. Częstszym kierunkiem polskich klubów były ostatnio wschód oraz Bałkany. Oczywiście nie są to pierwsze transfery zawodniczek z Ameryki Południowej w rodzimej Superlidze, jednak zasługują one na uwagę.

Vitoria Macedo występowała na polskich parkietach w barwach Vistalu Gdynia. Szczypiornistka urodzona w 1991 roku reprezentowała zespół z Trójmiasta w sezonie 2016/2017. Występuje na lewym rozegraniu i mierzy 177 centymetrów. Ostatnie dwa sezony spędziła w Rocasa Gran Canaria, gdzie w minionym sezonie sięgnęła po mistrzostwo Hiszpanii oraz Puchar Challenge.

Danielle Joia to środkowa rozgrywająca mierząca aż 180 centymetrów urodzona w 1990 roku. Do Piotrkowa Trybunalskiego przychodzi z hiszpańskiego BMC Liberbank Gijon. Ma za sobą występy w reprezentacji, m.in. w mistrzostwa Panamerykańskich w 2017 roku.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA