Strona główna Pilka reczna Dwie “polskie” brazylijki w kadrze na Rio!

Dwie “polskie” brazylijki w kadrze na Rio!

0

Jessica Quintino oraz Juliana Malta znalazły się w 19-to osobowej kadrze Brazylii, która będzie przygotowywała się do Igrzysk Olimpijskich w ich rodzimym kraju pod okiem trenera Mortena Soubaka.

Ostatecznie w samym turnieju każda drużyna dysponuje 14-toma zawodniczkami, więc selekcjoner brazylijek będzie musiał uszczuplić kadrę o pięć piłkarek, jednak wydaje się, że na pozycjach, na których występują obie zawodniczki związane z naszą ligą selekcja już została przeprowadzona.

Na prawym skrzydle obok Quintino znajduje się jedynie legendarna Alexandra do Nascimento, zaś na lewym rozegraniu oprócz zawodniczki Zagłębia Lubin Soubak umieścił niemniej legendarną Eduardę Amorim. Wprawdzie jeśli chodzi o rozegranie, to selekcjoner brazylijek może przesunąć którąś zawodniczkę ze środkowej części na bok, jednak wydaje się, że występ obu “polskich” brazylijek w Rio jest bardzo prawdopodobny.

Brazylijska prawoskrzydłowa po tym sezonie opuściła szeregi MKS-u Selgros Lublin wzmacniając duńskie HC Odense. Malta za to dalej jest zawodniczką Miedziowych, jednak w ostatnich sezonach z powodu kontuzji zaliczyła ledwie kilka ligowych spotkań.

Komentarze