Dyskwalifikacja Szymańskiego!

1 lut 2015, 20:15

Podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Hamar, Jan Szymański został zdyskwalifikowany. Polak stracił pozycje lidera w klasyfikacji generalnej.

Reprezentant Polski jechał w ostatnim biegu na 1500 m z Holendrem Kjeldem Nuisem, niestety na prostej na której zawodnicy zamieniają się torami Polak popełnił błąd, który kosztował go bardzo wiele. Szymański nie dość, że został zdyskwalifikowany to jeszcze stracił pozycję lidera w generalce.

– Janek nie ustąpił pierwszeństwa zawodnikowi jadącemu po zewnętrznym torze. To jego ewidentny błąd – powiedziała nam trener-koordynator polskiej reprezentacji, Ewa Białkowska.

Inni Polacy zaprezentowali się przyzwoicie. Zbigniew Bródka zajął 8. lokatę, a Konrad Niedźwiecki był 9.