Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary EHF CL: Falstart Orlen Wisły

EHF CL: Falstart Orlen Wisły

0
fot: SPR Wisła Płock

Orlen Wisła Płock jako pierwsza z polskich drużyn rozpoczęła przygodę z Ligą Mistrzów. W sobotnie popołudnie drużyna z Mazowsza mierzyła się z mistrzem Rosji – drużyną Czechowskich Niedźwiedzi. Podopieczni Xaviera Sabate wybrali się na wschód ze sporymi nadziejami, gdyż uznawani byli za sporych faworytów w inauguracyjnym pojedynku.

Można powiedzieć, że mecz rozegrany na rosyjskim parkiecie był pojedynkiem defensyw. Na przerwę gospodarze schodzili przy prowadzeniu 9-7. Taki wynik często widzimy już po 10-15 minutach rywalizacji. Fakt ten potwierdzał tylko tezę, że mecze w piłce ręcznej wygrywa się obroną.

Mimo przegranej pierwszej części gry kibice Nafciarzy dalej mogli wierzyć w sukces. Dwie bramki można odrobić nawet w minutę, o czym nieraz przekonywali nasi szczypiorniści. Tego dnia brakowało jednak szczęścia. Druga połowa obfitowała już w większą liczbę trafień, jednak zakończyła się tylko remisem. Oznaczało to jedno – Przemysław Krajewski i spółka nie przywiozą punktów z trudnego podmoskiewskiego terenu.

Proste błędy i niewykorzystane okazje to dwa główne czynniki, które zadecydowały o niepowodzeniu płocczan w spotkaniu rozpoczynającym kolejny sezon Orlen Wisły w elitarnej Lidze Mistrzów. Mecz z Czechowskimi Niedźwiedziami nie należał do najefektowniejszych i pozostaje nam wierzyć, że w kolejnych zobaczymy lepsze widowisko, a co najważniejsze nasi reprezentanci wywalczą pierwsze punkty do tabeli.

Najskuteczniejszym graczem w szeregach wicemistrzów Polski był Jerko Matulic, który zapisał na swoim koncie pięcioma trafień. Po drugiej stronie najwięcej bramek zdobyli Dimitrii Kiselev oraz Dimitrii Santalov. Obaj mogli pochwalić się sześcioma golami w swoim dorobku.

Czechowskie Niedźwiedzie: Pavlienko, Grushko – Andriejev 2, A. Kotov 2, Santalov 6, Ostashchenko 1, Gumarov, Karlov 2, Korniev 1, Vasiliev 2, Furciev, Maslennikov, Kiselev 6, K. Kotov 2, Kamieniev, Kosorotov 1
Rzuty Karne: 4/5
Kary: 4 min. (Andriejev, Karlov – po 2 min)
Żółte kartki: Santalov

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanovic – Krajewski 2, Stenmalm 1, Matulic 5, Ruiz 1, Góralski, Piechowski, Susnja, Szita 4, Zabic 1, Mihic 1, Sulic 3, Czapliński, Mindegia 2, Mlakar 3
Rzuty Karne: 2/5
Kary: 10 min (Sulic – 4 min, Ruiz, Susnja, Szita – po 2 min)
Źółte kartki: Krajewski, Sulic, Mlakar

Komentarze