El. Australian Open: Debiut na minus

Aktualizacja: 30 sty 2023, 11:49
16 sty 2020, 11:00

Maja Chwalińska przegrała z Izabellą Szinikową w meczu I rundy eliminacji do turnieju Australian Open. Debiutująca w wielkoszlemowych “kwalifikacjach” Polka uległa Bułgarce w dwóch setach: 0:6, 5:7.

O pierwszym secie 18-latka z Dąbrowy Górniczej z pewnością chce jak najszybciej zapomnieć. Mimo, iż zdobyła 15 pojedynczych punktów, poniosła porażkę 0:6. Rywalka wykazała się większym doświadczeniem i spokojem. Zdominowała kluczowe momenty seta.

W drugiej partii Polka przegrywała już 1:5. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza ku szybkiemu rozstrzygnięciu meczu, do gdy powróciła nasza reprezentantka. Mniejsza koncentracja Bułgarki, w połączeniu z większym luzem Polki przyniosło wymierny rezultat w postaci wyrównania stanu rywalizacji. Remis 5:5 zapowiadał emocje w końcówce seta. Niestety w dwóch ostatnich gemach meczu Polką znów targały negatywne emocje. Zdobyła zaledwie jeden punkt i musiała uznać wyższość rywalki.