El. Australian Open: Radwańska przypieczętowała nieudane eliminacje

Aktualizacja: 24 sty 2023, 14:33
16 sty 2020, 11:31

Eliminacje do tegorocznego Australian Open są wyjątkowo nieudane dla naszych reprezentantek. Po porażce Katarzyny Kawy, Magdaleny Fręch i Mai Chwalińskiej, przyszedł czas na kolejną Polkę. Urszula Radwańska przegrała z Johanną Larsson w dwóch setach.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:6, 1:6 na korzyść reprezentantki Szwecji. Trwało godzinę i dwadzieścia cztery minuty. Nie obfitowało w przesadne emocje. Pierwszy set przyniósł dwa przełamania. Niestety, zarówno ten w 7 jak i 9 gemie, padł łupem Johanny Larsson. Polka miała zaledwie jedną szansę na zdobycie gema przy serwisie rywalki, przy aż 10 break pointach rywalki.

Drugi set był pokazem umiejętności tylko jednej zawodniczki. Szwedka zdobyła łącznie 29 punktów, przy zaledwie 13 “oczkach” Radwańskiej. Polka nieudanie powróciła więc do eliminacji wielkoszlemowych turniejów. Być może w kolejnych turniejach zaprezentuje się z lepszej strony.

Tym samym eliminacje Australian Open dla wszystkich naszych reprezentantek zostały zakończone.