Strona główna Pilka reczna Emocje do końca – cenne punkty zostają w Lublinie!

Emocje do końca – cenne punkty zostają w Lublinie!

0

Kibice żeńskiej Superligi nie przywykli do rozgrywania meczów w piątkowe wieczory. Mimo to w Hali Globus zgromadziło się spore grono sympatyków kobiecego szczypiorniaka. Będący na fali MKS Perła Lublin podejmował Pogoń Szczecin, która nie spisuje się na miarę oczekiwań i swoich możliwości.

Hit kolejki był także okazją do powrotu na lubelski parkiet dla Ivany Bozovic, a także na ławkę Hali Globus dla Nevena Hrupca. Bałkański duet nie jest jednak kojarzony pozytywnie w Kozim Grodzie, gdyż to właśnie za ery Chorwata klub nie zdobył żadnego medalu. Przyjście Roberta Lisa zmieniło jednak obraz gry wielokrotnych Mistrzyń Polski i już w pierwszym sezonie MKS Perła zdobył potrójną koronę.

Piątkowy mecz miał jednego faworyta, jednak wszyscy wiedzieli, że szczecinianki mimo tylko piątej lokaty w tabeli są w stanie zagrozić biało-zielonym. Pogoń nieraz potrafiła napsuć sporo krwi lubliniankom. Tak samo było i tym razem. Przyjezdne lepiej rozpoczęły spotkanie i szybko objęły prowadzenie.

Na uwagę zasługuje pierwsza bramka w całym spotkaniu. Po wrzutce Ivany Bozovic bramkę z lewego skrzydła zdobyła Oktawia Płomińska. Czarnogórka nie kryła radości z takiego początku na “starych śmieciach”. Oba zespoły grały zrywami, jednak to siódemka z Grodu Gryfa ciągle była na prowadzeniu.

Pierwsze prowadzenie Kinga Achruk i spółka uzyskały dopiero w 29 minucie meczu. Po chwili odpowiedziała jednak Ivana Dezic, która zresztą została wybrana najlepszą zawodniczką w szeregach Pogoni. Do przerwy był więc remis i wszystko miało rozstrzygnąć się w drugich 30 minutach.

Po przerwie szczecinianki ponownie uzyskały prowadzenie, które oddały dopiero na kilka minut przed końcem. Kapitalnie w lubelskiej bramce spisywała się Gabriela Besen, która bezapelacyjnie została wybrana MVP w biało-zielonych barwach. W ostatniej akcji meczu Pogoń miała szansę doprowadzić do remisu, jednak rozpaczliwy rzut Dezic obroniła chorwacka bramkarka podsumowując świetny mecz w jej wykonaniu.

MKS Perła Lublin – Pogoń Szczecin 26-25 (14-14)

MKS Perła Lublin: Besen, Gawlik, Januchta – Achruk, Gęga, Kowalska, Królikowska, Łabuda, Moldrup, Nestsiaruk, Nocuń, Stasiak, Szarawaga, Urtnowska, Rosiak

Pogoń Szczecin: Wawrzynkowska, Krupa – Płomińska, Bozovic, Noga, Cebula, Urbańska, Janas, Wołoszyk, Szynkaruk, Dezic, Zawistowska, Kochaniak, Agbaba

MVP: Gabriela Besen oraz Ivana Dezic

Komentarze