Emocjonująca batalia w Gdańsku, Zagłębie wraca na zwycięską ścieżkę!

2 paź 2016, 18:32

Spotkanie AZS-u Łączpol z Zagłębiem Lubin mogło spokojnie kandydować do meczu kolejki. Obok starcia Vistalu z Energą w Koszalinie ten pojedynek zapowiadał się najciekawiej. Gdańszczanki rewelacyjnie rozpoczęły sezon zaliczając trzy wygrane oraz remis z Piotrcovią. Miedziowe wręcz przeciwnie, triumfowały w dwóch spotkaniach i tyle samo przegrały.

W związku z tym mecz rozgrywany w gdańskiej hali AWFiS nie miał wyraźnego faworyta i kibice mogli spodziewać się niezwykle zaciętego pojedynku. Spotkanie to miało szczególne znaczenie dla dwóch zawodniczek miejscowej ekipy. Patrycja Chojnacka oraz Kinga Lalewicz jeszcze w tamtym sezonie reprezentowały własnie lubińską siódemkę.

Pierwszy kwadrans gry należał do przyjezdnych, które to potrafiły objąć prowadzenie 7-3 za sprawą trafienia Agnieszki Jochymek ze skrzydła. Akademiczki nie dały jednak za wygraną i już po 10. minutach potrafiły wyrównać stan spotkania na 10-10.

Końcówka pierwszej połowy była już wyrównana, a obie siódemki grały bramka za bramkę. Miejscowe miały okazję do zejścia na przerwę przy remisie, jednak Karolina Siódmiak nie wykorzystała rzutu karnego i to podopieczne Bożeny Karkut udały się do szatni nieznacznie prowadząc 12-11.

Druga połowa stała pod znakiem konsekwentnej gry Miedziowych. Potrafiły one grać cierpliwiej i spokojnie budowały swoją przewagę nad rywalkami, która w 40. minucie wynosiła trzy trafienia, zaś po kolejnych 12. wzrosła już do pięciu bramek przewagi.

AZS Łączpol stać było jeszcze na zryw w końcówce, dzięki czemu Karolina Siódmiak i jej koleżanki zmniejszyły prowadzenie gości do jednej bramki na minutę przed końcem. Mimo udanej akcji defensywnej akademiczki nie potrafiły przeprowadzić akcji. Szybko straciły bramkę, a Małgorzata Buklarewicz przypieczętowała triumf swojej drużyny zdobywając bramkę na 27-25.

Za sprawą tej porażki gdańszczanki nie powrócą na fotel liderek, który piastowały przez ostatnie kolejki. Miedziowe zaś dzięki kolejnym dwóm punktom przedostały się do pierwszej szóstki, co w obliczu reformy rozgrywek będzie niezwykle ważne na zakończenie fazy zasadniczej.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Zagłębie Lubin 25-27(11-12)

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Chojnacka, Kayumowa – Pasternak, Stachowska, Mazurek, Gędlek, Siódmiak, Kalska, Żukowska, Górna, Ciura, Cirjan, Latewicz, Skonieczna, Świerczek, Masna

Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb, Mączka, Semeniuk, Trawczyńska, Buklarzewicz, Wierztelak, Ważnka, Walczak, Marić, Jochymek, Malta, Milojević, Premović, Belmas