Empire Slovak Open: Magdalena Fręch odpadła w ćwierćfinale

17 maj 2019, 15:48

Magdalena Fręch przegrała w ćwierćfinale turnieju Empire Slovak Open 2019 z Rosjanką Anną Blinkową 4:6, 6:4, 5:7 i odpadła z dalszej rywalizacji.

W pierwszym secie pierwsze przełamanie nastąpiło w trzecim gemie gdy własne podanie rywalce oddała Fręch. Jednak polska tenisistka już w następnym gemie odrobiła stratę i wyrównała stan rywalizacji. Niestety 21-letnia tenisistka po raz drugi oddała własne podanie przy stanie 4:4, przegrała kolejnego gema i uległa Rosjance 6:4.

Drugi set to gra punkt za punkt, aż do siódmego gema gdy po raz kolejny Polka została przełamana jednak jej nie załamał się wygrała trzy kolejne gemy i zwyciężyła 6:4.

W decydującym secie doszło, aż do pięciu przełamań jednak to sklasyfikowana na 123 miejscu w rankingu WTA Blinkowa zwyciężyła 7:5 i awansowała do najlepszej czwórki turnieju.

Fręch – Blinkowa 1:2 (4:6, 6:4, 5:7)