European Open w Warszawie. To będzie największy turniej judo w Polsce

19 lut 2024, 15:16

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się turniej judo z cyklu Pucharu Świata – European Open. Zawody rozegrane zostaną w hali COS Torwar w sobotę 24 i niedzielę 25 lutego. Dla sportowców to będzie okazja na sprawdzenie formy przed decydującymi zawodami olimpijskich kwalifikacji.European Open w Warszawie. Największy turniej w Polsce

Na niewiele ponad pięć miesięcy przed igrzyskami w Paryżu cztery polskie judoczki zajmują w rankingu lokaty, które dają miejsce w rywalizacji na olimpijskich matach. To Angelika Szymańska, Beata Pacut-Kłoczko, Aleksandra Kaleta i Katarzyna Sobierajska z tzw. puli kontynentalnej. Najwyżej z tego grona klasyfikowana jest Szymańska, zajmująca siódmą lokatę w kategorii -63 kg. To właśnie m.in. tę zawodniczkę, która jest brązową medalistkę niedawnych mistrzostw Europy, kibice będą mogli obejrzeć na warszawskim Torwarze.

Na listach startowych stołecznego turnieju jest 500 osób. To znaczniej więcej niż w European Open w Gyor, African Open w Tunisie, czy zakończonym właśnie Grand Slamie w Baku. Przed nami największy w historii warszawski turniej European Open. Udział zapowiedzieli zawodnicy z 38 krajów.

Chcemy zorganizować niezapomnianą imprezę. Mamy takie możliwości, dzięki naszym sponsorom i partnerom. Od niedawna wspiera nas firma PKP Cargo i to w diametralny sposób zmieniło nasze możliwości. Jesteśmy znani z bardzo dobrej organizacji warszawskich zawodów. Chwalą nas przedstawiciele międzynarodowych federacji. A teraz może być jeszcze lepiej – cieszy się prezes Polskiego Związku Judo, Jacek Zawadka.

Organizatorzy postanowili zrobić ukłon w stronę kibiców i – ze względu na dużą liczbę startujących – przeprowadzić zawody na czterech matach. Zazwyczaj rywalizacja toczy się na trzech arenach. Teraz ma być krócej i bardziej dynamicznie. Z polskich zawodników – oprócz Szymańskiej – start zapowiedzieli m.in. Natalia Stokłosa, Paula Kułaga, Ksawery Morka, Damian Szwarnowiecki, Damian Stępień, Kacper Szczurowski i Grzegorz Teresiński.

Angelika Szymańska, judo
Fot. Polski Związek Judo

Jak już było wspomniane na wstępie Turniej European Open w Warszawie odbędzie się w hali COS Torwar w sobotę 24 i niedzielę 25 lutego. Początek eliminacji o 9:30, natomiast sesje finałowe zaplanowano pół godziny po zakończeniu eliminacji – w sobotę około 17:00, a w niedzielę około 15:30. Wstęp na zawody jest wolny.MŚ w pływaniu w Dosze: Jakub Majerski z brązowym medalem!

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA