EIHC: Udany rewanż i cenne zwycięstwo Polaków

17 gru 2015, 21:21

Polscy hokeiści pokonali 2:0 reprezentację Włoch w swoim pierwszym meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Impreza rozgrywana jest w Katowicach.

W pierwszej tercji obie ekipy pokazały się z dobrej strony, było kilka składnych akcji, ale dobrze spisywali się bramkarze i kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej części meczu przewagę uzyskali Polacy, którzy przez spory fragment grali w przewadze, ale mimo tego nie zdołali zdobyć bramki. Tuż po rozpoczęciu trzeciej tercji, wreszcie Polakom udało się pokonać włoskiego bramkarza. Po podaniu Patryka Wronki, do siatki trafił Krzysztof Zapała. Sześć minut przed końcem wynik podwyższył Michael Cichy, który był faulowany i wykorzystał podyktowany rzut karny. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Polacy zwyciężyli 2:0

Przypomnijmy, że podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, Włosi pokonali Polaków 2:1. Ostatecznie “biało-czerwoni” zajęli w tym turnieju trzecie, a Włosi piąte miejsce.

W tym turnieju Polska zagra jeszcze dwa spotkania. W piątek “biało-czerwoni” zmierzą się z Kazachstanem, a w sobotę z Francją.

EIHC, Katowice: Polska – Włochy 2:0 (0:0,0:0,2:0) – Zapała 41′, Cichy 55′