Fantastyczna Magda Linette! Życiowy wynik Polki w Australian Open

Aktualizacja: 22 sty 2023, 22:46
21 sty 2023, 14:41

W czwartej rundzie Australian Open mamy już trójkę reprezentantów Polski! Do Igi Świątek i Huberta Hurkacza dołączyła Magda Linette, która po znakomitym spotkaniu pokonała wyżej notowaną Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową 6:3, 6:4 i ustanowiła tym samym swój życiowy wynik.

Do tegorocznej edycji Australian Open polska tenisistka przystępowała z nadzieją na co najmniej wyrównanie wyniku z 2018 roku, kiedy to dotarła do trzeciej rundy. Póki co wszystko szło zgodnie z planem – najpierw pokonała 7:5, 6:1 Majar Szarif z Egiptu, a następnie 3:6, 6:3, 6:4 znacznie wyżej notowaną Estonkę Anett Kontaveit.

Kapitalna gra Magdy Linette

W trzeciej rundzie zmagań Polka ponownie stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem jej rywalką była zajmująca 18. miejsce w rankingu WTA Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa. Linette nie była uznawana za faworytkę tego pojedunku, ale już w meczu z Kontaveit pokazała, że żadna rywalka nie jest jej straszna.

Pierwszy set sobotniego starcia był popisem w wykonaniu polskiej tenisistki. Co prawda przy trzecim serwisie została przełamana i przegrywała 2:3, ale od tego momentu Linette grała wybornie. Dwukrotnie wygrała gema przy zagrywce Aleksandrowej, dzięki czemu ze spokojem wygrała całego seta 6:3.

Drugi set rozpoczął się od totalnej dominacji Polki – bardzo szybko wyszła na prowadzenie 4:0 i pokazywała, że nie zamierza oddać tej przewagi. Alesandrowa podjęła jeszcze próbę gonienia wyniku i po przełamaniu Linette doprowadziła do rezultatu 5:4, ale w kluczowym momencie nasza zawodniczka ponownie pokazała się ze znakomitej strony i wygrała seta 6:4.

Magda Linette (45. WTA) – Jekaterina Aleksandrowa (18. WTA) 6:3, 6:4

Teraz przed polską tenisistką jeszcze trudniejsze zadanie, bowiem w czwartej rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2023 zagra z Caroline Garcią (4. WTA). Obie zawodniczki będą walczyć o ustanowienie najlepszego wyniku w karierze – Francuzka również jeszcze nigdy nie grała w ćwierćfinale turnieju w Melbourne.