Wimbledon: Fatalny mecz Igi Świątek

1 lip 2019, 18:47

Iga Świątek odpadła już w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polka przegrała 2:6. 6:7(3:7) z Viktoriją Golubic ze Szwajcarii.

Świątek fatalnie rozpoczęła spotkanie. Przegrała pierwsze cztery gemy. Dwa kolejne wygrała. Doprowadziła do stanu 2:4 i nawet przełamała rywalkę. Jednak Szwajcarka szybko odpowiedziała tym samym, a chwilę później, przy swoim podaniu, zakończyła pierwszego seta.

Drugi set rozpoczął się od dwóch przełamań. Najpierw zrobiła to Świątek, a potem Golubic. Później gra była wyrówna, a obie tenisistki jeszcze po dwa razy przegrały swój serwis.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia Szwajcarki 2:1. Potem Polka straciła oba swoje podania. Potem rywalka wygrała jeden z dwóch swoich serwisów. To samo Polka i przy stanie 3:6, Szwajcarka miała piłkę meczową i serwowała. Wykorzystała to i skończyła spotkanie.

Iga Świątek spisała się grubo poniżej oczekiwań. W poprzednim roku wygrała juniorski Wimbledon, a teraz odpadła już w pierwszej rundzie i to mimo, że była faworytką. Popełniła jednak 50 niewymuszonych błędów, więc nie miała prawa wygrać.

Iga Świątek – Viktorija Golubic 2:6, 6:7 (3:7)