Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary Po fazie grupowej, czyli pary TOP16 Ligi Mistrzów

Po fazie grupowej, czyli pary TOP16 Ligi Mistrzów

0

Po rozegraniu wszystkich niedzielnych meczów faza grupowa Ligi Mistrzów nie kryje już żadnych tajemnic. Wszystko jest jasne i poznaliśmy ostateczne pary 1/16 rozgrywek.

Dla nas najważniejsze są losy polskich ekip, które w komplecie zameldowały się w kolejnej fazie. Mistrzowie Polski zajęli drugie miejsce w grupie, chociaż przed ostatnią kolejką mieli jeszcze szansę nawet znaleźć się na szczycie tabeli. Jednak ze względu na zwycięstwo Barcelony nad Rhein Neckar Loewen to właśnie Mistrzowie Hiszpanii triumfowali w grupie B i zapewnili sobie bezpośrednie miejsce w ćwierćfinale tych elitarnych rozgrywek.

Drugie miejsce było także premiowane pewnego rodzaju bonusem, gdyż Kielczanie trafili na jednego z dwóch zwycięzców baraży ze słabszych grup C i D. W ten sposób rywalem podopiecznych Talanta Dujszebajewa będą piłkarze ręczni Mistrz Białorusi Mieszkowa Brześć. Białorusini występowali w grupie C, gdzie na 10 meczów zaliczyli 8 zwycięstw. W decydującej rywalizacji ograli Skjern.

Wisła Płock nie miała już takiego szczęścia, a to było spowodowane najniższym miejscem w tabeli zapewniającym wyjście z grupy. Wicemistrzowie naszego kraju trafili na trzecią drużynę grupy B, czyli Vardar Skopje. Mistrzowie Macedonii na 14 spotkań grupowych wygrali 9.

Oprócz wspomnianej Barcelony swoją grupę wygrało PSG i to Paryżanie obok Katalończyków zagrają bezpośrednio w ćwierćfinale. Reszta drużyn zmierzy się w fazie TOP16, a zwycięzcy dwumeczów zapewnią sobie miejsce w ćwierćfinale właśnie obok tych dwóch ekip.

Pełne zestawienie par:

Orlen Wisła Płock (Polska) – Vardar Skopje (Macedonia)
HC Motor Zaporoże (Ukraina) – MVM Veszprem (Węgry)
RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb (Chorwacja) – Rhein-Neckar Lowen (Niemcy)
Montpellier Agglomeration HB (Francja) – SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
Mieszkow Brześć (Białoruś) – Vive Tauron Kielce (Polska)
MOL-Pick Szeged (Węgry) – THW Kiel (Niemcy)

FC Barcelona Lassa (Hiszpania) i Paris Saint-Germain HB (Francja) – bezpośredni awans do ćwierćfinału

Mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów zaplanowane zostały na 16-20 oraz 23-27 marca.

Komentarze