Fed Cup: To jest już koniec, nie ma już nic… Hsu pogrążyła Polki

17 kwi 2016, 17:38

Niestety 18- letnia Magdalen Fręch nie dała rady wyżej notowanej Tajwance, przegrywając 2:6, 6:4, 3:6 w czwartym meczu naszej kadry w rozgrywkach Pucharu Federacji Kobiet. Ta porażka przekreśliła jakikolwiek szanse Polek na zwycięstwo z Tajwanem, który wygrał 3:1. Przypomijmy, że wcześniej swój mecz przegrała również Paula Kania.

Przed bardzo ciężkim wyzwaniem stała młoda Polka. Po porażce Pauli Kani w 3. meczu pomiędzy Polską a Tajwanem. Przegrywaliśmy już 1:2 i spotkanie naszej 18- letniej tenisistki z Tajwanką było ostatnią szansą na sukces. W przedmeczowej ocenie ekspertów nasza rodaczka była faworytką w spotkaniu z wyżej klasyfikowaną rywalką, jednak ta na nawierzchni twardej, na hali rozegrała w karierze raptem 6 spotkań z czego aż pięć zakończyło się jej porażką.

Do stanu 2:3 wszystko szło zgodnie z planem. Obie tenisistki solidarnie wygrywały swoje podania, choć od początku lepsze wrażenie sprawiała Azjatka. Dopiero przy swoim trzecim gemie serwisowym Polka popełniała proste błędy przy wymianie, co zakończyło się dla niej porażką. Niestety słaba gra Polki spowodowała, że kolejne dwie partie na swoją korzyść rozstrzygnęła rywalka naszej rodaczki, wygrywając seta aż 6:2.

Drugą odsłonę Magda Fręch rozpoczęła najlepiej jak tylko mogła, bowiem przełamała rywalkę i prowadziła 1:0. Niestety radość 18- latki nie trwała długo, gdyż już za kilka chwil nastąpiło odłamanie za strony Azjatki i ponownie mieliśmy remis. Kolejne 2 gemy to zwycięstwa po swoich własnych serwisach, natomiast potem do stanu 5:4 dla Polki oglądaliśmy wzajemne przełamania a na koniec przysłowiową „kropkę nad i” postawiła nasza rodaczka, dzięki czemu triumfowała 6:4, przedłużając nadzieje kibiców na swój osobisty triumf oraz zachowanie szans na sukces kadry Polski.

Decydująca partia znów zaczęła się od przełamania reprezentantki biało- czerwonych, jednak już w kolejnym gemie nastąpił „re- break”. Następne partie wyglądały identycznie jak w 2. secie. Kolejne dwa gemy wygrane przy swoich serwisach. Jak się później okazało była to ostatnia zwycięska seria Polki i przegrywając seta 3:6 przegrała nie tylko swój mecz, ale i rywalizację z Tajwanem w Pucharze Federacji.