Strona główna Tenis Puchar Federacji Fed Cup: Występ Radwańskiej i Linette pod znakiem zapytania

Fed Cup: Występ Radwańskiej i Linette pod znakiem zapytania

0

Już w najbliższy weekend polskie tenisistki zmierzą się w Inowrocławiu w rozgrywkach Pucharu Federacji z reprezentacją Tajwanu. Niewiadomą jest występ dwóch najwyżej sklasyfikowanych Polek – Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette.

Radwańska zrezygnowała z występu w turnieju w Katowicach. Powodem było przemęczenie po wyczerpującym cyklu turniejów w Stanach Zjednoczonych. Krakowianka nie zdążyła się zregenerować i odpocząć na tyle, aby zaprezentować się kibicom w katowickim Spodku.

Teraz trwa walka z czasem, aby najlepsza polska tenisistka była w stanie pomóc drużynie w barażowym meczu z Tajwanem. Niewiadomą jest również występ Magdy Linette, która ma kłopot z zapaleniem mięśnia.

Oprócz Radwańskiej i Linette, w kadrze na mecz Z Tajwanem znalazły się Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik, która jest jednocześnie kapitanem drużyny. Te dwie tenisistki przewidziane jednak były do gry deblowej.

Priorytetem dla Radwańskiej w tym roku jest występ podczas Igrzysk Olimpijskich oraz Wimbledonu. Z kolei Linette wciąż walczy o udział w wielkoszlemowym Roland Garros. Być może dojdzie zatem do powtórki z rozgrywek Pucharu Davisa, kiedy kontuzjowanego Jerzego Janowicza zastąpił niedoświadczony Hubert Hurkacz. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni.

Stawką meczu Polska – Tajwan jest utrzymanie w Grupie Światowej II Pucharu Federacji. Spotkanie zaplanowane jest na 16-17 kwietnia.

Komentarze