Film o siostrach Williams bez Oscara. Nagrodę otrzymał Will Smith – gdzie obejrzeć?

Aktualizacja: 30 maj 2023, 13:34
28 mar 2022, 12:13

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się gala Oscarów. Jedną z produkcji nominowanych do nagrody za najlepszy film był “King Richard: Zwycięska Rodzina”, opowiadający historię Venus i Sereny Williams oraz ich ojca.

“King Richard” – film o drodze sióstr Williams do sukcesu

Film w reżyserii Reinaldo Marcusa Greena przedstawia losy najlepszej tenisistki w historii – Sereny Williams, jej siostry Venus oraz ojca Richarda Williamsa, który odegrał kluczową rolę w ich drodze na sportowe szczyty. “King Richard” powstał w oparciu o pamiętniki “Zwycięska rodzina. Venus, Serena i droga do sukcesu”.

80-letni dziś Williams jeszcze przed urodzeniem swoich córek zadecydował, że jego dzieci wejdą do tenisowego świata jako klasowe zawodniczki. Impulsem do podjęcia takiej decyzji był fakt, iż gwiazdy tego sportu już ponad 40 lat temu zarabiały duże pieniądze. Nic nie mogło zaburzyć jego idealnej wizji. Dlatego Serena i Venus przechodziły katorżnicze treningi pod okiem kochającego taty.

Choć nie wszystkie wątki z życia wspomnianego trio zostały pokazane, to zdecydowanie warto oddać się przyjemności oglądania i zobaczyć, jak od samego początku powstawała legenda sióstr Williams.

Ekranizacja tej historii była nominowana przez Akademię Filmową do Oscara za najlepszy film, jednak statuetkę w tej kategorii otrzymali twórcy filmu CODA. Natomiast nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał Will Smith, który wcielił się w rolę Richarda Williamsa.

Will Smith spoliczkował Chrisa Rocka

Amerykański aktor zanim odebrał swojego pierwszego Oscara w karierze, zaszokował wszystkich swoją reakcją na żarty Chrisa Rocka. Komik prowadzący tegoroczną galę Oscarów pozwolił sobie na żarty z żony aktora, która niedawno wyjawiła, że cierpi na łysienie plackowate.

Smith początkowo śmiał się z prowadzonego monologu, ale ostatecznie zdecydował się nieproszony wkroczyć na scenę, aby spoliczkować Rocka. Prawdopodobnie będzie to jeden z tych momentów, który na zawsze wpisze się w historię Oscarów, cieszące się coraz mniejszym zainteresowaniem.

Mike Mika związany ze światem filmu i gier napisał na Twitterze, że obaj panowie powinni się przytulić. Will Smith szybko odpowiedział – Zrobię to, gdy przeprosi mnie osobiście (Chris Rock).

Mimo wszystko najbardziej realną wersją wydarzeń wydaje się być taka, że całe widowisko zostało od samego początku zaplanowane, a teraz wszyscy zainteresowani uczestniczą w hollywoodzkiej fikcji. Całą sytuację można zobaczyć poniżej.

Film o historii sióstr Williams można obejrzeć m.in. w aplikacji player na YouTube oraz w serwisie HBO Max.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA