FIS Cup w Villach: Niemieckojęzyczne podium w Austrii. Konderla lepsza od Rajdy!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:44
5 paź 2019, 16:02

Niemka, Agnes Reisch, wygrała sobotnie zawody z cyklu FIS Cup 2019/2020. W austriackim Villach uzyskała 92 i 94 metry.

Niemiecka skoczkini prowadziła już po pierwszym skoku, po którym przewodziła stawce z łączną notą wynoszącą 125,7 pkt. Dzięki poprawie w drugiej próbie zdobyła ostatecznie 254,6 pkt.

Na podium stanęły także dwie Austriaczki – Julia Muehlbacher (92 i 91 m) oraz Sophie Sorschag (93 i 97,5 m).

Najlepiej z naszych zaprezentowała się Nikole Konderla, która zajęła 12. pozycję Przedstawicielka klubu WSS Wisła 82 i 81,5 metra.

Bardzo dobrze spisały się podopieczne Łukasza Kruczka. Do drugiej serii awansowało pięć przedstawicielek z Polski.  Punkty wywalczyły także Anna Twardosz (84 i 80 m), Kinga Rajda (79,5 i 76,5 m), Joanna Szwab (78,5 i 79 m) oraz Wiktoria Przybyła (77 i 67,5 m), które zajęły odpowiednio  13., 14., 15. i 22. miejsce.

Na 32 startujące zawodniczki punktów nie zdołała wywalczyć jedynie Wiktoria Polanowska, która ze skokiem na odległość 55 metrów zajęła ostatnią lokatę.