Strona główna Pilka reczna Europejskie puchary Francuski obrońca w PGE Vive Kielce

Francuski obrońca w PGE Vive Kielce

0
PGE Vive Kielce

Prezes Bertus Servaas zapowiadał na 13 czerwca kolejny transfer. Tak też się stało i na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiono nowego zawodnika PGE Vive Kielce. Został nim Romaric Guillo. 27-latek występuje na pozycji obrotowego, jednak najczęściej pełni zadania defensywne. Francuz podpisał kontrakt na najbliższy sezon.

O możliwym zakontraktowaniu byłego zawodnika HBC Nantes mówiło się od kilku dni. Teraz stało się to faktem. Guillo ma pomóc kielczanom głównie w defensywie, gdzie najprawdopodobniej zastąpi Mariusza Jurkiewicza. Oprócz tego francuski szczypiornista będzie trzecią opcją w ataku po Julenie Aginagalnde oraz Artiomu Karaleku.

Francuz to ćwierćfinalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów oraz finalista sprzed roku. We francuskiej ekipie nie odgrywał pierwszych skrzypiec, jednak doświadczenie zyskane na najwyższym poziomie powinno procentować. Więcej o przydatności Romarica Guillo w kieleckich barwach dowiemy się już niedługo. Przywdzieje on koszulkę z numerem 56.

Komentarze